خدمتگزار سیدالشهدا به مقام محمود می رسد/غفلت ازظرفیت محرم و صفر

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: محرم و صفر با خودش ظرفیت و پتانسیلی جهت خدمت رسانی دارد که متاسفانه ما از این فیض عظیم غفلت کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران، با حضور در همایش شمیم حسینی و در جمع اعضای هیات های مذهبی شمال غرب تهران، خدمتگزاری در دستگاه سیدالشهدا(ع) را از بزرگترین مقام هایی که می شود به آن دست یافت عنوان کرد و افزود: در قرآن، خداوند مقامی به پیامبرش معرفی می کند به نام مقام «محمود» و به او توصیه می کند که اگر می خواهی به این مقام برسی، بخشی از شب را به نماز و عبادت مشغول باش؛ که در واقع حقیقت این مقام محمود به «شفاعت» تعبیر شده است. یعنی کسی که به این مقام می رسد، می تواند نزد خدا شفاعت کند. در زیارت عاشورا نیز از خداوند این مقام را طلب می کنیم.

وی ادامه داد: بزرگان به ما گفته اند که هر کسی در دستگاه سیدالشهدا(ع) خدمتگزاری می کند، ان شاالله به این مقام محمود رسیده است. چون به نحوی واسطه شده بین مردم و امام حسین(ع) و این مقام محمودی که در زیارت عاشورا طلب می کنیم، همان نوکری دستگاه امام حسین(ع) است که از خدا طلب می کنیم. هیاتی هایی که در این خیمه و بارگاه به مردم خدمت می کنند به این مقام رسیده اند و هر کس اخلاص بیشتری داشته باشد، فیض بیشتری نصیب او خواهد شد.

حجت الاسلام سهرابی، در ادامه غفلت از ظرفیت بزرگ این ایام را یادآور شد و گفت: محرم و صفر با خودش ظرفیت و پتانسیلی جهت خدمت رسانی دارد که متاسفانه ما از این فیض عظیم غفلت کرده ایم و نتوانسته ایم از این فرصت بهترین استفاده را بکنیم. همیشه یک آسیب ها و انحرافاتی در هیات ها دیده می شود از قبیل علم کشی، قمه زنی و موارد دیگر، ولی واقعا درصد اندکی از تمامی هیات ها دچار این آسیب ها هستند؛ مشکل اصلی استفاده نکردن از ظرفیت، فرصت و پتانسیل بزرگی است که در این ایام با بی توجهی و غفلت از دست می رود.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد: فرصتی که در این ایام همه به عشق سیدالشهدا(ع) در این خیمه جمع می شویم و به برکت این بزرگوار، دل های ما به همدیگر نزدیکتر می شود، محبت ما به همدیگر بیشتر می شود و هر فیض و رحمتی که از جانب پروردگار قرار است نازل شود، ابتدا به دل های آن جمع توجه می کنند، که چقدر به همدیگر محبت دارند. چه هیات، چه فامیل و چه یک جامعه باشند توجه می کنند که چقدر مردم نسبت به همدیگر مهربان اند و به همان میزان رحمت خداوند نازل می شود.

کد خبر 4705117

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =