واکنش احمد مسجد جامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور

یک عضو شورای شهر تهران گفت: از شهرداری و نیروهای امنیتی پذیرفته نیست که آثار و نمادهایی مانند سردیس قیصر امین‌پور که برای شهر ارزشمند است به سرقت برود و سارق یا سارقان این آثار پیدا نشوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد مسجدجامعی  عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهرداری و نیروهای امنیتی پذیرفته نیست که آثار و نمادهایی که برای شهر ارزشمند است به سرقت برود و سارق یا سارقان این آثار پیدا نشوند، چون این آثار از جنس چیزهای دیگری نیست که در شهر سرقت می‌شود.

وی افزود: قیصر امین‌پور از نمادهای شعر معاصر ایران است و از شاعران پیشرو ادب معاصر است که پس از انقلاب اسلامی نامش سر زبان‌ها افتاد و بر میدانی از شهر گذارده شد؛ نخستین اشتباه این بود که میدان قیصر امین‌پور تبدیل به چهارراه شد چون میدان در کالبد شهری و حافظه جمعی متفاوت با چهارراه است و میدان معنا و مفهوم گسترده‌تری دارد؛ من همان موقع هم نسبت به این موضوع تذکر دادم و مخالفت کردم.

وی با بیان اینکه اهمیت شخصیت و آثار امین‌پور آنقدر بود که در زمان حیاتش هم چند نوبت پیشنهاد کرده بودیم نامش بر مکانی گذاشته شود، تصریح کرد: شاید حس شاعرانه قیصر به او می‌گفت که ممکن است چنین اتفاق‌هایی برای نمادهایی به نام او بیفتد که همواره مانع می‌شد این نامگذاری اتفاق بیفتد.

مسجدجامعی همچنین گفت: از شهرداری و نیروی انتظامی انتظار می‌رود که برای حفاظت از مجسمه‌های شهری اقدام قاطع‌تری کنند و این نقص را در فعالیت‌های حفاظتی جبران کنند چرا که این اولین بار نیست که چنین سرقتی رخ می‌دهد.

کد خبر 4705202

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =