استارت آپ ها بهترین ظرفیت برای کسب و کارهای جدید است

قزوین- سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین گفت: استارت آپ ها بهترین ظرفیت برای کسب و کارهای جدید و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، رویداد استارت آپی، کارآفرینی و گردشگری عصر چهارشنبه با حضور علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین، علیرضا کشاورز قاسمی عضو اتاق بازرگانی قزوین و جمعی از علاقمندان به فعالیتهای استارتاپی در محل دولتخانه صفوی قزوین برگزار شد.

عباس کشاورز صفیعی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین در این برنامه اظهارداشت: باید پرسید چرا برخی معماری ها و فضاهای سنتی و تاریخی همچنان جذابیت دارد و برای مردم احساس شیرینی ایجاد می کند اما ساخت و سازهای جدید این ویژگی را ندارد.

وی اضافه کرد: .جنس خدمات شهرداری ها توسعه فیزیکی و کالبدی شهر است در حالی که مردم به توسعه اجتماعی هم مانند توسعه کالبدی نیاز دارند و این موضوع باید مورد توجه قرا ر گیرد و امروز این منوضوع مطالبه شهروندان است.

صفیعی بیان کرد: شهرداری ها امروزه الزام دارند برای ایجاد درآمد پایدار دنبال کسب و کار پایدار باشند و استارتاپ ها بهترین ظرفیت در این عرصه هستند.

علیرضا کشاورز قاسمی عضو اتاق بازرگانی قزوین هم گفت: بخش خصوصی از حامیان فعالیت های استارت آپگی محصوب می شود و دراتاق بازرگانی آمادگی داریم از ایده های خلاقانه که بتواند به صنعت و تولید کمک کند حمایت کنیم.

وی افزود: در بخحش صنعت با مشکلات زیادی مواجهیم که با وجود جوانان خلاق و ایده پرداز می توان امیدوار بود بخشی از این مشکلات را حل کنیم.

کشاورز قاسمی تصریح کرد: استفاده از استارت آپ ها در ایجاد فضای کسب و کارهای جدید و اشتغال نقش مهمی دارد و اگر بخوبی معرفی شود می تواند مورد استقبال بسیاری از جوانان قرار گیرد.

 محمد پیله چی کارشناس حوزه خلاقبت و دبیر رویداد و پژوهشگر فناوری گفت: کشور دوران مختلقی را می گذراند و امروز دوران کارمند بودن و پشت میز نشینی سپری شده است و باید بتوانیم با ایده های نو از برای اشتغال استفاده کنیم.

وی بیان کرد: یک اکوسیستم ناب گردشگری در باراجین داریم که در این محدوده پارک رباتیک، دانشگاه باراجین به عنوان قطب رباتیک کشور، خط تولید ربات صنعتی و خودروی برقی در این استان است که هر کدام می تواند جذابیت های مناسبی را برای گردشگرامن و سرمایه گذاران ایجاد کند.

پیله چی تصریح کرد: در شرایط کنونی ابتدا باید استارت آپ ها را بخوبی معرفی و حمایت کنیم چون الان ریسک بالایی دارند اما یک نهضتی تعریف شده که بتوانیم از جوانان خلاق استفاده کنیم و این ابزارهای نوین را توسعه بخشیم.

این پژوهشگر فنآوری یادآورشد: استارت اپ یعنی روی پای خود ایستادن اما هر چند زندگی ما دچار استارتاپ شده اما چون تعریف مشخصی از آن نداریم و آن را جدی نگرفته ایم از ظرفیت های آن غفلت شده است.
 
وی گفت: در ایران شاید در مورد ایده «ایرتاکسی» به عنوان یک رویا نگاه می کنر در حالی که در کشورهای عربی عملیاتی شده است و باید بسرعت این مسیر را طی کنیم تا از غافله عقب نمانیم.

پیله چی بیان کرد: امروز استارتاپ ها می توانند اشتغال ایجاد کنند و در پویایی جامعه هعم موثر باشند.

در ادامه چند تن از فعالان استارتاپی در خصوص فعالیتهای خود در خصوص استارتاپ های پویانمایی، گردشگری، بازار اقامت گاههای اجاره ای در ایران، معرفی و سفارش غذا، راهنمای سفر مطالبی بیان کردند و توانمندی های خود را بازپو کردند.
 

کد خبر 4705255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =