تدوین سندی برای ایجاد عدالت جنسیتی در خوزستان

اهواز- مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان گفت: برنامه ریزی های مختلفی برای تحقق عدالت جنسیتی در این استان تدوین و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید فرانک موسوی عصر امروز چهارشنبه در نشست مدیران زن با استاندار خوزستان اظهار کرد: بر اساس قوانین برابری جنسیتی در فرمان8داری ها و تمامی دستگاه های اجرایی استان مشاور بانوان تعیین شده است.

وی افزود: بر اساس همین قانون در سال ۹۷ در مرکز تحقیقات زنان سند توسعه ای زنان استان تدوین شد و بنا شد این سند در شورای برنامه ریزی استان رونمایی شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان با بیان اینکه برای تدوین این سند یک سال کار کارشناسی صورت گرفته است، بیان کرد: در این سند میزان رشد و افزایش بانوان در عرصه مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تعریف شده که به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های ما بر اساس همین ماده قانونی، موضوع پارلمان زنان استان است که در همه شهرستان های استان این شورای مشورتی تشکیل شده و یا درحال تشکیل است.

وی با عنوان اینکه این سند در شورای برنامه ریزی استان تصویب شده است، گفت: بر اساس این طرح پارلمان بانوان در همه شهرستان ها در قالب ۲۵ قشر از جامعه تشکیل می شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان بیان کرد: پس از تشکیل این پارلمان در شهرستان ها و مشخص شدن هیات رئیسه، پارلمان استانی متشکل از منتخبین پارلمان شهرستانی تشکیل خواهد شد.

وی گفت: ۵ کمیته ذیل این پارلمان برنامه ریزی شده است که به بهبود وضعیت عدالت جنسیتی در استان کمک خواهد کرد.

موسوی افزود: طبق قانون ششم توسعه ۳۰ درصد از جایگاه های مدیریتی در حوزه های مختلف باید به بانوان تعلق گیرد که در استان خوزستان در این راستا کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اولین فرماندار زن در استان خوزستان در این دولت صورت گرفته است، بیان کرد: در این دولت تلاش شده تا براساس توانمندی و بدون نگاه جنسیتی انتصاب ها صورت گیرد که در استان خوزستان شاهد این انتصاب ها در سطوح مختلف هستیم.

وی از دیگر فعالیت های امور بانوان در حوزه توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار است، بیان کرد: در این راستا مهارت های فنی و حرفه ای و اجتماعی ارائه می شود و به زودی مدل توانمند سازی زنان حاشیه ای نیز رونمایی خواهد شد.

موسوی بیان کرد: همچنین طرح ویژه ای برای شناسایی و توانمند سازی بانوان مناطق سیل زده نیز تدوین و اجرا می شود.

کد خبر 4705309

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =