پایان بازی «بچرخ تا بچرخیم» در شهربازی خرم‌آباد/طرفین توافق کردند

خرم‌آباد- کشمکش ۴ ساله شهرداری و سرمایه‌گذار شهربازی خرم‌آباد در نهایت با رای شورای شهر به اجرای یک توافق نامه منتهی شد تا بازی ۴ ساله «بچرخ تا بچرخیم» پایان یابد.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: هفتاد و سومین جلسه رسمی و فوق العاده شورای شهر خرم آباد برای رسیدگی به وضعیت شهربازی خرم آباد که ۴ سال است به دلیل اختلافات میان شهرداری خرم آباد و سرمایه گذار شهربازی تعطیل شده است، برگزار شد. اما این اختلافات از کجا شروع شد و چرا تاکنون حل نشده بود؟

ماجرای تعطیلی شهربازی خرم آباد چه بود

شهرداری خرم آباد بر اساس قراردادی شهربازی کیو را به مدت ۷ سال به مستاجر واگذار می کند و پس از انقضای مدت قرارداد یعنی تا پایان سال ۹۲ به روش های مختلف به صورت ضمنی و سالیانه و به مدت دو سال این قرارداد اجاره را تمدید می کند.

در پایان سال ۹۴ شهرداری خرم آباد دادخواستی برای تخلیه شهربازی در محاکم حقوقی مطرح می کند که این دادخواست پس از ارجاع به شعبه پنجم دادگاه بررسی و رای بر تخلیه شهربازی به لحاظ انقضای مدت اجاره صادر می شود و دستگاه های نصب شده توسط مستاجر نیز می بایست تا تعیین تکلیف وضعیت شهربازی باقی بماند.

پس از صدور حکم؛ مستاجر نسبت به رای مذکور اعتراض می کند و دوباره همین حکم ارائه می شود. در طی این سال ها بارها شهرداری خرم آباد قصد تخلیه شهربازی را می کند که به خاطر اختلاف در اجرا و تفسیر رای دادگاه این اقدام به تعویق می افتد.

در نهایت در تاریخ ۲۵ / ۵ /۹۶ توافقی میان شهرداری خرم آباد و مستاجر شهربازی منعقد می شود که بر اساس آن شهرداری خرم آباد مبلغی بیش از یک میلیارد تومان را به مستاجر شهربازی بابت نصب دستگاه های جدید و ایجاد فضاهای جدید در شهربازی پرداخت کند و این مبلغ نیز به صورت اوراق پرداخت شود تا در مقابل سرمایه گذار مذکور کل شهربازی را تسلیم شهرداری کند. در اجرای این توافق نامه نیز شهرداری خرم آباد خلف وعده می کند و نسبت به پرداخت اوراق مذکور اقدام نمی کند.

در ادامه جدال میان شهرداری و مستاجر شهربازی خرم آباد بار دیگر شهرداری دادخواستی برای جمع آوری وسایل شهربازی به دادگاه ارائه می کند و شعبه هشتم دادگاه نیز رای بر جمع آوری دستگاه ها به نفع شهرداری می دهد، پس از اعتراض مستاجر شهربازی در دادگاه تجدید نظر رای اولیه نقض می شود و دادگاه اعلام می کند که اگر شهرداری مدعی جمع آوری دستگاه ها است باید تقاضای ابطال توافق نامه قبلی خود را کند، در این میان مطلب دیگری مطرح می شود که توافق نامه میان شهرداری و مستاجر شهربازی به تصویب شورای شهر نرسیده و وجاهت قانونی ندارد؛ از سوی دیگر استاندارد نبودن وسایل بازی بر مشکلات می افزاید تا در نهایت همه این تعلل ها در حل یک مشکل به تعطیلی ۴ ساله شهربازی خرم آباد منجر شود.

۴ سال است شهروندان خرم آباد از مجموعه شهربازی محروم هستند

علی ماکنعلی رئیس شورای شهر خرم آباد در سخنانی با اشاره به اینکه حدود ۴ سال است بین شهرداری خرم آباد و سرمایه گذار شهربازی خرم آباد اختلاف ایجاد شده و این مجموعه ارزشمند تعطیل بود و شهروندان ما از استفاده از این مجموعه محروم بودند، اظهار داشت: پیگیری موضوع از زمانی که شورای شهر کار خود را آغاز کرد ادامه یافت و روند کار از مجاری دستگاه قضا با توجه به صدور آراء متفاوت در سنوات گذشته به نتیجه لازم نرسید.

وی تصریح کرد: پیگیری اعضای شورا در چند روز گذشته و سرپرست شهرداری خرم آباد و همکاری علی زنجی بیرانوند سرمایه گذار شهربازی خرم آباد ما را به نقطه ای رسانده که در صورت تصویب اعضای شورا شهردار بتواند طبق موافقت نامه ای که با سرمایه گذار داشته این مجموعه را در اختیار بگیرد و در نهایت رضایت شهروندان را به دنبال داشته باشد.

سرمایه گذار شهربازی: ۱۵۰۰ متر ابنیه در شهربازی ایجاد و ۸۰ دستگاه جدید خریداری کرده ام

علی زنجی بیرانوند سرمایه گذار شهربازی خرم آباد در سخنانی با اشاره به اینکه قرارداد شهربازی مربوط به سال ۸۵ است؛ در توضیح اختلافات ایجاد شده گفت: در بند ۲۰ ماده ۵ این قرارداد به صراحت آمده است که مستاجر اگر وسایل و امکانات جدیدی در بازار وجود داشته باشد موظف به خرید و تجهیز شهربازی است. ماهم در طول ۷ سال وسایل جدیدی را خریداری و نصب کرده ایم.

سرمایه گذار شهربازی خرم آباد با بیان اینکه قرارداد تمام شد و مستند به من اعلام کردند یک سال قرارداد را با ۲۰ درصد افزایش اجاره تمدید کنیم، سال دوم هم همینطور و سال سوم شهرداری طرح دعوی علیه ما کرد، تصریح کرد: در سال ۹۴ دستگاه های جدیدی که به مجموعه شهربازی اضافه کرده بودیم به مبلغ ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان کارشناسی شد و ما ۷۵۰ میلیون تومان از این مبلغ را به شهرداری هبه کردیم و در عوض یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان اوراق مشارکت با سررسید ۹۷/۱۲/۲۷ را از شهرداری طلب کردیم اما شهرداری به هر دلیلی این مبلغ را پرداخت نکرد.

بی تدبیری شهرداری باعث تعطیلی شهربازی شد

زنجی بیرانوند با تاکید بر اینکه توافقی که صورت گرفته را خود شهرداری باید پیگیری کند،  اگر توافق غیرقانونی با من منعقد کرده اید خود شما بوده اید و باید برای آن راه حل پیدا کنید، افزود: اگر دید بسته برخی پرسنل شهرداری نبود شهربازی ۴ سال تعطیل نمی شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ متر ابنیه در شهربازی ایجاد کرده ام و ۸۰ دستگاه آورده ام، ادامه داد: امروز اگر از حقم گذشت می کنم به خاطر اعضای شورا و مردم شهرم است که ۴ سال با بی تدبیری شهرداری یک شهربازی تعطیل شد.

عمل به توافق میان شهرداری و سرمایه گذار شهربازی به صرفه و صلاح شهر است

رضا بردبار سرپرست شهرداری خرم آباد نیز در سخنانی با اشاره به اینکه در این چند وقت انتصابم در شهرداری خرم آباد چندین بار با سرمایه گذار شهربازی خرم آباد تماس گرفتیم تا بتوانیم مشکل را حل کنیم، اظهار داشت: سعی ما بر این بود به دور از حاشیه مشکل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه در آخرین حکم صادر شده از سوی دادگاه اعلام شده که به درخواست شهرداری رای رد استماع داده می شود، یعنی خواسته ما قابلیت شنیدن در دادگاه را ندارد، تصریح کرد: پرداخت مبلغ توافق شده بین سرمایه گذار و شهرداری در سال ۹۶ موضوعیتی با اصل قضیه ندارد و یک توافق قانونی است و مشکلی ندارد.

سرپرست شهرداری خرم آباد با تاکید بر اینکه بر اساس این توافقنامه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان باید بدهیم و شهربازی همراه با وسایل تحویل شود، یادآور شد: با توجه به افزایش قیمت ها هم این مبلغ به صرفه و صلاح شهرداری است و درست نیست بار دیگر قرارداد را به روز کنیم.

بردبار خاطرنشان کرد: تنها بحث استانداردسازی وسایل بازی باقی می ماند که باید پیگیری شود.

برای قبول توافق نامه میان شهرداری و سرمایه گذار شهربازی قانع شده ایم

علی محمد صالحی نسب عضو شورای شهر خرم‌آباد نیز در سخنانی با اشاره به اینکه پروسه تعطیلی شهربازی خرم آباد طولانی بوده و شهر هم متضرر شده است، اظهار داشت: آنچه که مُر قانون است همین رای دادگاه است. شاید ما ادعاهایی هم داشته باشیم یا سرمایه گذار هم ادعاهایی داشته باشد؛ اما آنچه رای دادگاه صادر شده و توافق نامه ای هم بوده است را عمل کنیم.

وی یادآور شد: عمل به توافق نامه صورت گرفته میان شهرداری و سرمایه گذار شهربازی به صرفه و صلاح شهر ما است.

خرم آباد یک شهر گردشگر پذیر است و حیف است شهربازی در حد و قواره شهر نداشته باشیم

این عضو شورای شهر خرم‌آباد با تاکید بر اینکه خرم آباد یک شهر گردشگر پذیر است و حیف است شهربازی در حد و قواره شهر نداشته باشیم، افزود: همه این مسائل ما را هدایت می کند که به توافق برسیم. ما هم برای اجرای این توافق نامه قانع شده ایم. ما بیشتر به دنبال این هستیم که این مجموعه راه اندازی شود.

صالحی نسب خاطرنشان کرد: پس از عمل به توافق نامه نیز در کوتاه ترین زمان و در اولین زمان باید شهرداری برای شهربازی خرم آباد اعلام مزایده عمومی کند و سرمایه گذاری را بیاورند و قرارداد حقوقی محکمی برای واگذاری آن منعقد شود.

از مردم به خاطر تاخیر در راه اندازی شهربازی خرم آباد عذرخواهی می کنیم

زهرا نظری دیگر عضو شورای شهر خرم آباد نیز در سخنانی با اشاره به اینکه از مردم به خاطر تاخیر در راه اندازی شهربازی خرم آباد عذرخواهی می کنیم، اظهار داشت: اگر همان موقع و در زمان توافق صورت گرفته میان شهرداری و سرمایه گذار شهربازی اوراق را می دانند این تاخیر رخ نمی داد.

وی با بیان اینکه سوء تدبیرها مزید بر علت شد تا شهربازی خرم آباد ۴ سال تعطیل شود، تصریح کرد: سه هفته است که خود ما مستقیما با زنجی بیرانوند سرمایه گذار شهربازی خرم آباد ارتباط گرفته ایم و صحبت شد و در نهایت نتیجه مذاکرات به نفع مردم شد.

این عضو شورای شهر خرم آباد خاطرنشان کرد: حکم قطعی برای تخلیه شهربازی پرداخت دو میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان به سرمایه گذار شهربازی بود که شهرداری باید پرداخت می کرد، اما با توافقی که شد با پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه گذار شهربازی راضی شد این مجموعه را تحویل دهد.

بر اساس این گزارش، در نهایت با ۹ رای مثبت اعضای شورای شهر خرم آباد با اجرای توافق نامه مذکور یعنی پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به سرمایه گذار شهربازی موافقت شد؛ همچنین بر این اساس سرمایه گذار شهربازی خرم آباد باید از همه شکایاتی که علیه شهرداری داشته رضایت دهد و همه وسایل را تحویل شهرداری دهد. همچنین مقرر شد استاندارد سازی وسایل بازی نیز با همکاری شهرداری و سرمایه گذار شهربازی انجام شود.

کد خبر 4705312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =