پیش‌بینی ثبت‌نام ۲۸ هزار نوآموز کرمانشاهی در مراکز پیش دبستانی

کرمانشاه_ معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از پیش‌بینی ثبت‌نام ۲۸ هزار نوآموز در مراکز پیش دبستانی این استان خبر داد.

ناهید فضلی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دوره پیش دبستان دوره ای الزامی است ، اظهار داشت: یکی ازسیاست های مهم اداره کل آموزش وپرورش استان براساس سند تحول بنیادین رشد کمی و توسعه کیفی دوره پیش دبستان است زیرا این دوره بر رشد شخصیت وشکل گیری هویت کودکان بسیارتاثیرگذاراست.

وی افزود: دوره پیش دبستانی موجبات رشد مهارتهای اجتماعی، گفتاری، زبانی وجسمانی کودکان را فراهم می کند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: همچنین تحقیقات نشان داده است که بین پیشرفت تحصیلی و حضور در دوره پیش دبستان رابطه معناداری وجود دارد و گذراندن این دوره مهم و سرنوشت ساز مانع افت تحصیلی در دوره ی با اهمیت ابتدایی خواهد شد.

این مسئول بیان داشت: در این دوره مشکلات واختلالات یادگیری کودکان شناسایی واقدامات اصلاحی و مداخله ای صورت می پذیرد که می تواند موجبات تحقق عدالت آموزشی و تربیتی وتوجه به تفاوتهای فردی وآموزش های ویژه برای کودکان با استعدادها وتوانایی های متفاوت وگوناگون رافراهم سازد.

فضلی گفت: دوره پیش دبستان به عنوان گلوگاه ورودی دوره ی ابتدایی، دوره گذر تدریجی ازخانه وآماده شدن برای ورود کودک به مدرسه و آغازی برای تعلیم و تربیت رسمی است.

وی خاطرنشان کرد: جذب حداکثری و رشد کمی در این دوره و توجه به توسعه کیفی باید به عزمی استانی ودغدغه ای فراگیر و سازنده تبدیل شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه سال گذشته ۲۲ هزار و ۸۰۰ نفر در سطح استان کرمانشاه در دوره پیش دبستانی ثبت نام کردند گفت: با توجه به اینکه تعداد ۳۱ هزار دانش آموز پایه اولی هستند باید شمار نوآموزان پیش دبستانی نیز به این آمار برسد.

این مسئول خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال ۲۸ هزار نوآموز کرمانشاهی در دوره پیش دبستانی ثبت نام کنند.

وی افزود: در نقاط صعب العبور، مناطق دور افتاده و محروم و روستاها و نقاط حاشیه شهر گذراندن دوره پیش دبستانی رایگان است.

فضلی از ثبت نام۵۶۰۰ نوآموز در مناطق محروم و دورافتاده و روستایی طی سال گذشته خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال شمار نوآموزان در این نقاط به ۸۰۰۰ برسد.

وی گفت: در مناطق دور افتاده و محروم گذراندن دوره پیش دبستانی رایگان و در نقاط شهری مشارکتی است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه اولیا نوآموزان فرزندان خود را در مراکز پیش دبستانی دارای تفاهم نامه با آموزش و پرورش ثبت نام کنند خاطرنشان کرد: اولیا هنگام ثبت نام نوآموزان در دوره پیش دبستانی مطمئن باشند که کتب ارائه شده در مراکز پیش دبستانی مربوط به آموزش و پرورش است زیرا این کتب تناسب بیشتری با دیگر پایه های تحصیلی دارد.

کد خبر 4705325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =