صلابت امروز ایران اسلامی مرهون شهدا و ایستادگی ملت است

قزوین- وزیر اطلاعات گفت: صلابت امروز ایران اسلامی در نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت و دستاورد خون شهداست و باید اذعان کرد تا فرهنگ شهادت درجامعه جوشان باشد بستر ذلت هرگز مهیا نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره شهید رجایی ظهر پنجشنبه با حضور حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات، عبدالمحمد زاهدی استاندار، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی، علی فرخزاد معاون عمرانی و مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمود علوی در جشنواره شهید رجایی در قزوین گفت: نسبت به شهدای انقلاب، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم،  شهدای سنگر نماز جمعه، شهدای دولت، شهید بابایی و مرحوم ابوترابی ادای احترام می کنیم که درخت تنومند انقلاب را آبیاری کردند و امروز باید پاسدار خونشان باشیم.

وی افزود: در دیداری که در محضر رهبر انقلاب بودیم ایشان فرمودند در هفته دولت باید یک ارزیابی از عملکرد خود داشته باشید که این رهنمود یک آموزه اسلامی است که خود را محاسبه کرده و کمبودها و نواقص را بررسی و بر طرف کنیم.
 
علوی بیان کرد: فردای قیامت همه باید پاسخگو باشیم که آن روز اختیاری نداریم اما امروز که مسئولیت و اختیار داریم باید در اعمال خود بازنگری کرده و خطاهایمان را برطرف کنیم و اگر خدمت ما خوب بوده آن را ادامه دهیم و اگر اشتباه رفته ایم آن را اصلاح کنیم.

وی اضافه کرد: هفته دولت همه باید خود را محک بزنیم که چگونه بودیم و قبل از این که دیگران ما را ارزیابی کنند خودمان رفتارمان را درست کنیم.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: باید فرازونشیب ها را برای خود یک نعمت بدانیم زیرا صبر و استقامت ما را بیشتر کرده و از غفلت در رفاه باز می دارد.  

مشکلات کنونی یک آزمون الهی برای تقویت روحیه ایستادگی است

علوی گفت: کشور در شرایط خاصی است که هر ابتلا و مشکلی را باید آزمونی برای خود بدانیم زیرا همه ملتهایی که قبل از ما بودند نیز امتحان شدند و ما هم در حال آزمون الهی هستیم و باید مقاومت کنیم.

وزیر اطلاعات با اشاره به روز مباهله آن را درس آموز دانست و یادآورشد: روز مباهله آموزه های خاص خود را دارد و به ما یاد می دهد که کثرت سیاهی لشکر در موفقیت موثر نیست و هیچگاه تعداد و کمیت نقش حیاتی در موفقیت ها نداشته بلکه کیفیت ها اهمیت دارد و از مباهله می آموزیم که افراد با تعداد کم می توانند با صبوری مقاومت و عزم راسخ در برابر دشواریها بهتر مقاومت کرده و در برابر لشکرها پیروز شوند.  

حجت الاسلام علوی اظهارداشت: به میزان و تعداد تجهیزات و امکانات دشمن نگاه نکنید بلکه اقتدار با روح انسانها، بردباری، ثابت قدمی در برابر مشکلات حاصل می شود و چه بسا افراد کمی که در برابر افراد زیادی ایستاده و پیروز شده اند.

دشمنان را از پای درخواهیم آورد

وزیر اطلاعات گفت: ما دشمنان را از پا در خواهیم آورد و بر اساس آموزه های دینی، ملتی به موفقیت می رسد که راهبرد مقاومت را پیشه کند و امروز اثار از پای درآمدن دشمن دیده می شود.

وی بیان کرد: با مرور حوادث گذشته دیدید که دشمنان چگونه از منطقه عقب نشینی کرده اند وناو هواپیمابر آنها که با تبلیغات رسانه ای وارد آبهای منطقه شد چگونه در برابر ایستادگی ها عقب نشست.

علوی اضافه کرد: این قدرتی که خبر ناوش در صحنه تاثیر گذاربود امروز تا دهانه عمان می آید اما ملت نمی هراسد و دشمن عقب نشینی می کند و این قدرت و هیمنه به خاطر قدرت نظامی ایران اسلامی است که امروز در اختیار انسانهای مومن است.

وی گفت: صلابت امروز ایران اسلامی در نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت و دستاورد خون شهداست و باید اذعان کرد تا فرهنگ شهادت درجامعه جوشان باشد بستر ذلت مهیا نمی شود.

مدیران سرمایه های نظام هستند

وزیر اطلاعات در خصوص صیانت از جایگاه مدیران اظهارداشت: مدیران کشور سرمایه های ارزشمندی هستند که نظام برای آنها هزینه زیادیکرده و نباید بگذاریم جایگاه مدیریت در ایران به سادگی آسیب ببیند.

وی اضافه کرد: اگر مدیری خطا کرد باید با خودش برخورد شود اما نباید جایگاه مدیریت صدمه ببیند و وظیفه دستگاه اطلاعاتی این است اگر مدیری خطا رفت جلوی آن را بگیرد تا این خطا محقق نشود.

اطلاعات باید دست مدیران را بگیرد/ مچ گیر نیستیم

وزیر اطلاعات گفت: ما وظیفه داریم دست مدیران را بگیریم تا خطا نکنند نه آن که منتظر شویم تا برخی تخلف کنند و سپس مچ آنها را بگیریم زیرا رسالت ما صیانت از سرمایه های انسانی و مدیریتی کشور است.  

علوی اضافه کرد: باید در کنار آسیب شناسی خطاها و مشکلات بتوانیم نواقص را بازسازی کنیم و ببینیم اگر شهید رجایی زنده بود و قرار بود ایشان به ما امتیاز بدهد آیا نمره قبولی می گرفتیم.

وی اظهارداشت: مدیران بهتر است عملکرد خود را از نگاه شهید رحایی بررسی و ارزیابی کنند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور نیازمند مجاهدت در مسیر خدمت به مردم هستیم و این خدمت بسیار شیرین است و خستگی ندارد.

حجت الاسلام علوی یادآورشد: دو سالی که از عمر دولت باقی مانده فرصت زیادی است و فکر نکنید باید ضعیف عمل شود و همه رسالت داریم تا روز آخر این دولت جهادی کار کنیم تا رضایت مردم جلب شود.

وزیر اطلاعات بیان کرد: کشور نیازمند کار بدون تعطیلی و بدون خستگی است چون مردم استحقاق این خدمت را دارند و ما هم باید افتخار خدمتگذاری را درست انجام دهیم.  

حمایت از تولیدکنندکان در اولویت است

وی در ادامه اظهارداشت: باید به تولید کنندگان در شرایط کنونی مانند سربازان عرصه اقتصادی نگاه کنیم و در این شرایط جنگی لازم است از تولیدکنندگان حمایت مناسبی داشته باشیم و موانع تولید را از سر راه آنها برداریم تا بتوانند منشکلات را حل کرده و یا خط جدید راه اندازی کنند و اشتغال بیشتر شود و با همه توان لازم است نگذاریم ضربه دشمن به کشور آسیب بزند.

حجت الاسلام علوی اضافه کرد: کارکردن در شرایط سخت یک هنر و توانمندی ارزشمند است و ما در این شرایط باید جدی تر و مصمم تر کار کنیم تا نقشه های دشمن بی اثر شود.

وی اظهارداشت: شهید رحایی عاشق بود و در مسئولیت خود احساس تکلیف می کرد و ما هم باید دنباله رو این شهید باشیم و بدانیم این سختی ها مقدمه عزت و عظمت و اقتدار ایران اسلامی است.

در این مراسم از ۱۷ دستگاه اجرایی برتر در جشنواره شهید رجایی استان قزوین تقدیر شد.
 

کد خبر 4705729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =