« از این پهلو به آن پهلو غلطیدن» آموزش و پرورش را نجات نمی‌دهد

خرم‌آباد- مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تاکید بر اینکه «از این پهلو به آن پهلو غلطیدن» آموزش و پرورش را نجات نمی‌دهد، گفت: این نهاد سالهاست که نیاز به تحول جدی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاضل نظری ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز تخصصی علوم و نجوم، نگارخانه، انجمن ادبی و اتاق فرمان اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در سخنانی با تاکید بر احترام به فرهنگ و کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: ایران در کنار همه وسعت جغرافیایی و معرفی هایی را که می شود برای آن داشت، کشوری است که فرهنگ و تمدن چند هزار ساله دارد.

بهترین سرمایه ما برای ساختن آینده، کودکان و نوجوانان هستند

وی با بیان اینکه درخشش ایران در حوزه فرهنگ بوده و هست، عنوان کرد: ما اگر می خواهیم آینده خود را درخشان تر و پرفروغ تر کنیم باید از مهم ترین دارایی خود یعنی ظرفیت کودکان و نوجوانان استفاده کنیم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تاکید بر اینکه کسی که برای کودک و نوجوان کار می کند به آینده امیدوار است، افزود: این فرد به فردای بهتر از امروز معتقد است.

نظری در ادامه با تاکید بر اینکه بهترین سرمایه ما برای ساختن آینده، کودکان و نوجوانان هستند، تصریح کرد: کودکانی که امروز برنامه اجرا کردند،  اعتماد به نفس خود را نمایش دادند و نمایشی از توانایی های آینده خود را نشان دادند.

وی، بیان داشت: امیدواریم که با تلاش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه اقداماتی که باید در راستای تحول نظام آموزش در آموزش و پرورش صورت گیرد شاهد شکوفایی توانمندی ها در این حوزه باشیم.

نظام آموزش و پرورش کشور سالهاست که نیاز به تحول جدی دارد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تاکید بر اینکه نظام آموزش و پرورش کشور سالهاست نیاز به تحول جدی دارد، عنوان کرد: از «این پهلو به آن پهلو غلطیدن» در این بستر آن را نجات نمی دهد و امیدواریم تحول بنیادین که در آموزش و پرورش منتظر آن هستیم اتفاق افتد، کودکان ما یاد بگیرند وقتی مدرسه می روند و در محیط های آموزشی قرار می گیرند مهارت هایی را یاد بگیرند که بیشتر از دانش های شناختی به درد زندگی آنها بخورد.

نظری، گفت: ما خودمان بعضی تجربه ها را در زندگی با آزمون خطا آموختیم، ای کاش در کودکی اینها را یاد گرفته بودیم، ای کاش یاد گرفته بودیم که صبر کردن در برابر عصبانی شدن چقدر امتیاز دارد و خیلی از هم نسل های ما به خاطر یک لحظه عصبانی شدن و خشمگین شدن سرنوشت هایشان عوض نمی شد.

وی، تصریح کرد: ای کاش یاد گرفته بودیم که دوست یابی چه مهارتی است، ای کاش نسل ما کامل و دقیق مهارتی مانند «نه گفتن»، پشتکار داشتن، زندگی امن در خانواده، قدردانی از آنچه که دارد را یاد می گرفت تا اینقدر ناسپاس و ناخشنود نباشد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تاکید بر اینکه خیلی از نعمت ها را خدا به ما داده به خاطر اینکه این مهارت ها را نداریم قدر آنها را نمی دانیم، افزود: اگر این مهارت ها را پیدا کنیم و از آنچه که داریم راضی باشیم و یاد بگیریم که خوشبختی چیزی نیست که به دنبال آن بدویم و چیزی است که می توانیم آن را با کار نادرست از دست بدهیم، موفق خواهیم بود.

کد خبر 4705769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =