بودجه سال‌جاری شهرداری‌های استان سمنان ۸۷۰ میلیارد تومان است

میامی - مشاور استاندار سمنان در امور شهرداری‌ها بابیان اینکه بودجه شهرداری‌های استان در سال جاری ۸۷۰ میلیارد تومان است، گفت: کار شهرداری پیچیده و متفاوت با سایر مدیریت‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، راضیه شهاب بعدازظهر پنج‌شنبه در جلسه تکریم و معارفه شهردار میامی در محل سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر، ضمن بیان اینکه تعداد پرسنل و کارمندان شهرداری استان سمنان سه هزار و ۱۱۱ نفر است، ابراز داشت: بودجه سال ۹۸ شهرداری‌های استان بالغ ۸۷۰ میلیارد تومان است یعنی به طور متوسط سرانه هر شهروند یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود در صورتی که این رقم پارسال ۹۲۱ هزار تومان بود.

وی ضمن بیان اینکه مدیریت شهری استان سمنان بر محدوده‌ای ۱۳ هزار هکتار و حریم ۸۷ هزار هکتار است، افزود: اگر تعداد دستگاه‌های اجرایی، تعداد پرسنل و اعتباراتی که دستگاه‌ها هزینه می‌کنند با اعتبارات و تعداد پرسنل شهرداری مقایسه کنیم درخواهیم یافت که شهرداری واقعا کار پیچیده و متفاوتی است.

لزوم حرکت شهرداری‌ها به سمت بخش خصوصی

مشاور استاندار سمنان در امور شهرداری‌ها ضمن بیان اینکه بودجه مصوب شهرداری میامی سال گذشته هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود، ابراز داشت: از این میزان ۲۴ درصد اعتبارات جاری و ۷۶ درصد اعتبارات عمرانی را شامل می‌شد که این زحمت بر دوش ۳۶ نفر قرار داشت.

شهاب در ادامه تصریح کرد: با درک موضوع اعتبارات این مهم می‌طلبد تا شهرداری‌ها خود را از بخش اعتبارات دولتی آزاد کنند زیرا اعتبارت دولتی محدود است و روز به روز شرایط اقتصادی این حوزه سخت‌تر می‌شود لذا نباید شهرداری متکی به اعتبارات دولتی باشد بلکه باید از مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذارها استفاده کنند.

وی افزود: چند سالی وضعیتی ساخت‌وساز دچار چالش شده لذا عوارض ساخت‌وساز آن قدرها تامین کننده درآمد شهرداری نیست لذا شهرداری‌ها باید به سمت جلب اعتماد عمومی سوق پیدا کنند تا بتوان از مشارکت بخش خصوصی در انجام پروژه‌های زیرساختی بهره‌مند شد.

وظیفه شهرداری خدمات رسانی به مردم

مشاور استاندار سمنان در امور شهرداری‌ها بابیان اینکه یکی از وظایف اصلی شهرداری‌ها خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان است، ابراز داشت: این امر باعث افزایش کیفیت زندگی شهروندان می‌شود از سویی مدیریت شهری مدیریت خاص پیچیده با سایر بخش‌ها است لذا شهردار باید با دانایی، آگاهی، توانمندی و هوشمندی به دنبال ایجاد شهری پویا و نمونه باشد.

شهاب بابیان اینکه میامی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد، اضافه کرد: قرار گرفتن میامی در مسیر ثقل جاده ترانزیت تهران-مشهد ظرفیت خوبی است که از آن استفاده اقتصادی نشده است و از سویی برخی دستگاه‌ها به شهرداری‌ها بدهکار هستند که می‌بایست این موارد پیگیری و وصول شوند.

وی ضمن بیان اینکه سیلاب فروردین ماه‌نشان داد که مدیریت خوبی در طرح روان آب‌ها وجود ندارد، افزود: از شهردار جدید انتظار می‌رود طرح جامع را تهیه و به استانداری ارجاع دهد تا در اجرای آن کمک شود همچنین شهرداری‌ها باید به شدت با ساخت‌وساز در حریم رودخانه مقابله و با موارد تخلف به شدت برخورد کنند تا شاهد اتفاقات تلخ و ناگوار نباشیم.

کد خبر 4705860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =