تشکیلات فرهنگی نباید فدای انتخابات شود

یزد ـ امام جمعه محمدآباد یزد گفت: تشکیلات فرهنگی نباید فدای اقدامات زودبازده نظیر انتخابات شود و باید به نحوی عمل شود که افراد مورد وثوق نه رها شوند و نه تشکیلات فرهنگی فدای آنها شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدکاظم مدرسی عصر پنجشنبه در همایش اصحاب آخرالزمانی سید الشهدا که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در دفتر امام جمعه یزد برگزار شد، با اشاره به اینکه یزد نیز در زمینه های فرهنگی دغدغه‌مند است، اظهار داشت: یزد چون از دیرباز از سلامت فرهنگی برخوردار بوده، حساسیت بیشتری روی آن وجود دارد که این حساسیت هم از ناحیه متدینین است و هم از طرف کسانی که به دنبال دین زدایی در یزد هستند.

وی با اشاره به فعالیت های هیئت های مذهبی در استان یزد عنوان کرد: امروز برخی روسای هیئت های مذهبی در شرایطی سکان هدایت هیئت ها را بر عهده گرفته اند که خود دچار مشکلاتی هستند.

مدرسی تاکید کرد: لازم است سطح معلومات روسای هیئت های مذهبی به ویژه در شرایطی که ریاست هیئت نسل به نسل به آنها رسیده است، ارزیابی شود.

وی افزود: در برخی مساجد نیز هیئت امنایی داریم که پیوسته مردم را به سمت سکولار شدن هدایت می کنند و این موارد نیز باید با نظارت سازمان تبلیغات اسلامی اصلاح شود.

مدرسی در مورد امر به معروف و نهی از منکر نیز گفت: مساجد ما متولی بسیار دارند که در تصمیم گیری‌ها دخیل هستند اما در مجموع کسی به آنها رسیدگی نمی کند و هنگام اجرا کسی توجهی به این مساجد نمی کند.

امام جمعه محمدآباد یزد در مورد امر به معروف و نهی از منکر نیز با اشاره به اینکه ۴۰ سال از انقلاب گذشته است اما در هیچ دوره ای به این اصل قانون اساسی توجه نشده است، افزود: تنها کسی که در نظام اسلامی در این زمینه دغدغه مند بوده، مقام معظم رهبری هستند.

وی تاکید کرد: شک نداریم که پشت سر این معضلات فرهنگی که دغدغه رهبری نیز به شمار می رود، یک جبهه غرب زده وجود دارد که سرمایه گذاری کرده و ریشه آن به صهیونیست ها باز می گردد.

مدرسی تصریح کرد: فردی عمل کردن ما و بدون تشکیلات کار کردن ما نه تنها منفعتی ندارد بلکه ضرر نیز می رساند ضمن اینکه تشکیلات فرهنگی که ما داریم، تشکیلاتی است که به مرور زمان ممکن است دچار آفت و انحراف شود بنابراین روزانه باید آسیب شناسی شود و اگر آسیب شناسی نشود، به اسم عدالت خواهی دچار انحراف می شود و نظیر این انحرافات را در بسیاری از موارد می بینیم.

وی اظهار داشت: این کار تشکیلاتی حتما نیاز به برنامه ریزی و نیاز به پشتوانه های فکری قوی دارد و نمی توانیم بدون این پشتوانه ها کاری از پیش ببریم و باید پشتوانه فکری کارهای خود را تعیین کنیم و باید شخصیت هایی که به عنوان پشتوانه های اصیل اسلام ناب محمدی (ص) هستند، در یزد زنده شوند.

وی بیان کرد: باید مراقب باشیم خلأهای فرهنگی را پر کنیم و ببینیم کجا خلأ وجود دارد و باید به دنبال شناسایی خلأهای فرهنگی برویم و پیوسته به آن توجه کنیم.

مدرسی تصریح کرد: در آستانه انتخابات قرار داریم بنابراین اعضای جبهه فرهنگی انقلاب توجه داشته باشند که تشکیلات فرهنگی را نباید فدای کار زودبازده نظیر انتخابات کنند و این نکته مهم و اساسی است که باید با آن توجه شود و نباید احساساتی شویم و یک تشکل بزرگ فرهنگی را فدای کار زودبازده کنیم باید به شیوه ای عمل کنیم که نه افراد مورد وثوق را رها کنیم نه تشکیلات را فدای آنها کنیم.

کد خبر 4705930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =