بروکراسی مانع بزرگ خدمات رسانی به مردم است

شیراز _ معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بروکراسی یکی از گره های نظام اداری در کشور است که طی چندسال گذشته تلاش شده با اجرای طرح تحول در نظام اداری این مشکل برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر. سعید زرندی عصر پنجشنبه در آیین جشنواره شهید رجایی بیان کرد: بر أساس برنامه ششم توسعه دولت باید با برنامه ریزی در جایگاه سوم منطقه در شاخص رقابت پذیری بین المللی قرار گیرد.

وی در خصوص جایگاه ایران در تحولات بین المللی گفت: از سال ٢٠١٨  با توجه به اینکه جهان در حال تغییر است شاخص های ارزیابی باید تغییر کند و در این شاخص ١۴٠ کشور به عضویت این شاخص درآمده اند و ایران در جایگاه  هشتاد و چهارم این دسته بندی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: نهادها و نوآوری دو مشکل اساسی ایران در این شاخص عنوان شده است  اگر به دنبال توسعه اقتصادی و صنعتی هستیم باید با تزریق تفکر جدید همگام با جهان حرکت کنیم.

زرندی با اشاره به استفاده از شرکت های دانش بنیان در دستگاه ها تصریح کرد: ارائه خدمات به صورت جزیره ای  توسط دستگاه ها در حال انجام است البته این موازی کاری در قالب مفاد قانون صورت میگیرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت معتقد است تغییر فکر عاملی برای تحول در دستگاه های اجرایی خواهد بود  و اضافه کرد: نزدیک به ٢٠ فرآیند در صدور مجوز در سازمان صنعت ، معدن و تجارت کاهش یافته است و سعی شده تا صدور جواز صنعتی کاهش یافته است.

وی هدف از سفر به استان فارس را بازدید از طرح های صنعتی و افتتاح واحد های اقتصادی استان فارس  عنوان کرد و تصریح کرد.

وی تاکید کرد: جشنواره شهید رجایی فرصتی برای ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی است و میتوان از این جشنواره به میزان پیشبرد شاخص های نظام می برد.

کد خبر 4705961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =