ضرورت تعیین تکلیف مالکیتی برای رفع بحران برخی صنایع استان مرکزی

اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بر ضرورت تعیین تکلیف مالکیتی به منظور رفع بحران برخی صنایع استان مرکزی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر سعید فرخی روز پنجشنبه در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت:  سال گذشته ۳۴۲ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۴ هزار و ۸۰۰ نفر صادر شده است.

وی ادامه داد: تعداد پروانه ها ۲۸ و نیم درصد، میزان سرمایه گذاری۸۹ درصد و میزان اشتغال هم ۴۰ درصد رشد داشته است.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی افزود: در سال گذشته ۸۰۳ جواز تاسیس با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۸ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان صادر شده است.

وی با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری ها ۵۲ درصد افزایش داشته است گفت: در سال جاری با راه اندازی۳۲۰ طرح به فرصت های شغلی خوبی دست می یابیم.

فرخی افزود: در سال ۹۷ معوقه کارگری در کل استان ۲۰۶ ماه بوده که در سال جاری به ۱۶۲ ماه معوقه کاهش پیدا کرده است.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی با بیان اینکه تعداد واحدهای داری معوقه کارگری نیز از ۶۳ واحد به ۵۵ واحد کاهش یافته است، تصریح کرد: سال گذشته برای اولین بار استان بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشته است.

فرخی گفت: مهمترین مشکل هپکو بحران مالکیتی است ضمن اینکه سال گذشته با تدبیر وزیر وقت صنعت، مدیریت شرکت به صورت موقت به دولت بازگشت،  ولی در این زمینه اقدامات مناسبی انجام نشده است.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی اظهار داشت: سال گذشته شروعی برای ایجاد یک حرکت نو در شرکت هپکو بود اما متاسفانه به دلیل عملی نشدن تعهدات و مشخص نشدن مالکیت شاهد اتفاقات خوبی در این شرکت نبودیم لذا خواستار پیگیری و رفع مشکلات موجود در این شرکت به خصوص تعیین تکلیف مالک هستیم.

وی بر ضرورت بحث تعیین تکلیف مالکیت تاکید کرد و گفت: متاسفانه شرکت آذرآب نیز با بحران مالکیت مواجه است و مشکل اصلی سهامدار و هیئت مدیره شرکت است. در این جلسه هم علاوه بر رییس هیئت مدیره، هیچ یک از مدیران شرکت آذرآب حاضر نشده اند.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی با بیان اینکه شرکت واگن پارس نیز دچار بحران مالکیتی است اظهار داشت: برای رفع مشکلات این شرکت تفاهمی بین وزارت راه و سازمان مدیریت انجام شده و انتظار می رود بحث درخواست تسهیلات و تعیین تکلیف مالکیت انجام شود.

فرخی عنوان کرد: مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره برای سرپا نگه داشتن شرکت تلاش می کنند ولی انجام اقدامات لازم و اجرایی شدن تفاهمات نیازمند مالک است.

کد خبر 4705970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =