توحید بی مبارزه اتفاق نمی‌افتد/ مذاکره با دشمن در مسیر توحید نیست

یزد ـ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه حرف نو انقلاب ما توحید بود، گفت: توحید امتداد تمدنی دارد و بدون مبارزه اتفاق نمی افتد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد قمی عصر پنجشنبه در همایش جبهه انقلاب فرهنگی استان یزد با عنوان اصحاب آخرالزمانی سید الشهدا اظهار داشت: عالم قاعده‌مند است و قواعد هستی، مستحکم و استوار جاری هستند، سنن الهی و ضوابطی که اراده حق به آنها تعلق گرفته در رگ هستی جاری است.

وی ادامه داد: ما همه قواعد عالم را نمی شناسیم و اصلا باید دستی بربیاید از آسمان برای هدایت و نشان دادن راه به انسان و راه، شریعت و طریقت به این معناست که بی محابا نمی توان در آن وارد شد و هدایت لازم است.

قمی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: انسان سرمایه ای جز تلاش ندارد و هرکس هرجا بر صدر نشسته از سعی و تلاش خود به جایگاهی رسیده است.

وی بیان کرد: اراده الهی در همه جا جاری است و اینکه لطف حضرت حق، دستگیری حضرت حق به صورت دم عیسوی و عصای موسوی گاهی ظهور می کند، به نیازهای جامعه بشری برای هدیت بر می گردد و در آخر الزمان است که عصای موسوی و دم عیسوی کارگشا نیست و بیان و برهان مصطفوی لازم است.

قمی تاکید کرد: هرچه به دوران ظهور و بروز خاتم الاوصیا نزدیکتر می شویم، اراده ای که در تقابل با اراده حق است، در تمام تار و پود زندگی ما و همه بشریت نفوذ می کند و مبارزه پیچیده تر می شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: امروز دیگر مانند گذشته نیست و نوع هدایتگری با اوایل انقلاب بسیار متفاوت شده در حالی که فطرت انسان بر جای خود باقی است، اما می شود تصویر کرد زمانی انسانها برای اینکه ایمان بیاورند نیاز به عصایی دارند که اژدها شود.

وی خاطرنشان کرد: انسانهای قوی با فهم راوی با تحلیل های نیرومند نیاز است که بتوانند در جنگ نرم سرداری کنند و دستگاه ها و ارگانها و سازمانها اگر خیلی تلاش کنند، از این سرداران پشتیبانی می کنند.

قمی تصریح کرد: فهم راوی و اندیشه نیرومند از جنس مکتب امام می خواهیم اما متاسفانه با اینکه رهبر معظم انقلاب بیش از یک بار در این زمینه فرمودند که اگر اگر در مورد مکتب امام غفلت کنیم، سیلی می خوریم و ما این موضوع را جدی نگرفته ایم و از آن غفلت کرده ایم.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی حرف نو دارد و حرف نوی ما توحید است، توحید که به قدمت بشر سابقه دارد، ما حتما به سبک زندگی متفاوت فکر می کنیم و حتما در مسیر تمدن سازی خود به یک الگوی پیشرفت بومی فکر می کنیم که برآمده از اسلام است.

قمی خاطرنشان کرد: دستگاه ها خادم فعالان فرهنگی هستند و سازمان تبلیغات اسلامی نیز شما اعضای جبهه فرهنگی انقلاب هستید و باید از بین شما سردار جنگ فرهنگی بیرون بیاید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: حتما اگر یک اندیشه نیرومند، ایمان به آرمانهای بلند و اندیشه نیرومندی نظیر اندیشه امام وجود داشته باشد، جامعه بشری حرکت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه تعریفی از توحید بیان کرد: توحید یعنی مبارزه اما حالا می شنویم که به جای مبارزه با سرداران ظلم، مدام به فکر مذاکره با آنها هستیم در حالی که این اقدام در مسیر توحید نیست.

قمی تصریح کرد: توحید امتداد تمدنی دارد و بدون مبارزه اتفاق نمی افتد، تا قله راه بسیاری مانده گرچه به قله رسیدن به صرفه تر از بازگشتن است و گام دوم حتما دستاوردهای بیشتر و شیرینی های بیشتری دارد اما سختی های خاص خود را نیز دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تبلیغ امروز رسالتی سنگین بر عهده آحاد جامعه است، افزود: علما باید سر رشته تبلیغ دستشان باشد وگرنه همه جوانان همه هنرمندان و همه فعالان فرهنگی مبلغ فرهنگی و دینی هستند.

کد خبر 4705986

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =