تحول در بافت فرسوده و بهبود فضا دو محور اصلی توسعه بندرعباس باشد

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: تحول در بافت فرسوده و ایجاد فضای سبز در شهر با راه انداری تصفیه خانه، دو محور اصلی فعالیت شهرداری بندرعباس باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون همتی پنجشنبه شب  در آئین افتتاح مجتمع فرهنگی و هنری دریا، اطهار داشت: از اینکه این مجموعه برای قشر فرهنگی و هنری در شهر بندرعباس بهره‌برداری می‌شود خوشحال هستم و از آقای جادری که کلنگ این پروژه را به زمین زد تشکر می‌کنم.

همتی خاطرنشان کرد: شهر بندرعباس برای رسیدن به توسعه پایدار نیاز به فکرهای خلاق، برنامه ریزی فشرده و تلاش زیادی است.

وی عنوان کرد: باید با تلاش فراوان بتوانیم در تمام حوزه‌ها، سطح شهر بندرعباس را به عنوان مرکز استان مهم کشور ارتقاء ببخشیم و به سرعت در مسیر توسعه پایدار قرار گیرد.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: در مسیر رسیدن به توسعه پایدار باید به تمام اقشار جامعه از جمله قشر فرهنگیان و هنرمندان توجه شود.

همتی گفت: پروژه های متعددی در شهرها و روستاها در حال بهره‌برداری است و برای رسیدن به سطح مورد نظر هنوز فاصله زیادی داریم.

وی اذعان کرد: به بندرعباس باید به عنوان مهم ترین و بزرگترین بندر ایران باید توجه شود که با حمایت مجمع نمایندگان استان و هماهنگی مدیران استان می‌توان به این مهم دست یافت.

استاندار هرمزگان گفت: در تمام ابعاد استان هماهنگی میان مدیران در حداکثر مقدار خود قرار دارد و همه توسعه پرشتاب را در مد نظر خود قرار داده‌اند.

وی اظهار داشت: حدود ۱۵ محله بافت فرسوده در بندرعباس وجود دارد که بسیار جای نگرانی است و از امکانات زیادی محروم هستند.

استاندار هرمزگان‌ ابراز داشت: به همین دلیل رویکرود اصلی شهرداری بندرعباس با حمایت استانداری و تمام مسئولان از امروز بهبود وضعیت بافت فرسوده باشد.

همتی خاطرنشان کرد: تحول در بافت فرسوده و ایجاد فضای سبز در شهر با راه انداری تصفیه خانه دو محور اصلی فعالیت شهرداری بندرعباس باشد.

وی اذعان کرد: برنامه‌های مختلفی در ساحل بندرعباس در حال اجرا است و بلوار جدیدی در شرق شهر بندرعباس یکی از زیباترین و بزرگترین بلوار ساحلی خواهد بود که ۲۴ کیلومتر از بندرعباس به سمت تیاب خواهد رفت.

استاندار هرمزگان گفت: در هفته دولت ۶۲۰ پروژه با اعتبار ۱۸۰۰ میلیارو تومان در شرایط تحریم نفتی در استان هرمزگان افتتاح شد

همتی تشریح کرد: در کشتی سازی بندرعباس مدتی بود که کارگران به مدت شش ماه هم حقوق نمی‌گرفتن و وضع که در نهایت با حمایت مسئولاتگن بزرگترین کشتی ایران برای اولین بار در کشتی سازی پهلو گرفت و تعمیر شد.

وی تصریح کرد: زیر دریایی در واحد شهید درویشی در بندرعباس با کمگ شرکت های داخل کشور ساخته شد که یکی از نمونه های بسیار موفق است.

کد خبر 4706056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =