تقدیر از بازگرداندن جمعیت مهاجرت‌کرده مجاور حرم رضوی

مشهد- رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: رویکرد جدید در جهت حفظ جمعیت ساکن و بازگرداندن جمعیت مهاجرت‌کرده مجاور حرم رضوی سیاستی جدی و بسیار مطلوب است.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی نعمتی، شهردار منطقه ثامن مشهد مقدس، در نشستی ۲ساعته که با هدف بررسی‌ اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی و بررسی چالش‌ها و راهکارهای پیش رو در راستای تسریع و تکمیل ادامه این طرح، برگزار شد با تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم از جمله محسن انتظاری هروی، محمد آصفی یزدی، محمدحسین جهان‌بخش و محمود هراتی، دیدار و در این خصوص مشورت کرد.

محمدکمال سروی‌ها، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی در ابتدای این نشست اظهار کرد: این امری طبیعی و مرسوم است که مدیران و مسئولان در پست‌های سازمانی، به دنبال تغییر دولت‌ها، تغییر می‌کنند؛ چراکه آن‌ها برای دنباله‌روی و اجرای سیاست‌های آن دولت انتخاب می‌شوند.

وی افزود: خدمت‌گزاری در مجموعه‌های ادارات و ارگان‌های دولتی در دوره‌های مختلف، مانند عملکرد ورزشکاران در رشته‌های دو ماراتون و چندگانه است؛ هرکدام از مسئولین که در مسند خدمت به مردم می‌نشیند، باید پایبندی خود را به سیاست‌گذاری‌های سازمان خود و اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی شده از قبل، حفظ کند و پس از شناسایی، دنباله‌رو نقاط قوت موجود در آن‌ها باشد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی تصریح کرد: طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، از سال ۱۳۷۸ ملاک عمل مجموعه‌های مدیریت شهری در ادوار مختلف بوده و خوشبختانه در مجموعه نهاد مجری این طرح، از زمان آغاز فعالیت شورای پنجم و دوره جدید مدیریت شهری که آقای نعمتی مسئولیت آن‌ را به عهده دارد، به درستی نقاط قوت شناسایی شده است.

سروی‌ها تأکید کرد: طبق طرح تصویب‌شده، برخی از زیرساخت‌ها و فضاهای عمومی که عمده تملکات آن‌ها در دوره‌های قبلی مدیریت شهری و با هزینه شهر و شهروندان انجام گرفته، با سرعت مطلوبی به عرصه اجرا در آمده است.

وی ضمن ارائه فعالیت‌های مطلوبی که در خصوص این طرح صورت گرفته، گفت: اقدامات خوبی در این مدت صورت گرفته است که عمده آن‌ها در جهت تسریع و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، ایجاد فضاهای سبز و بازگشایی برخی معابر در اطراف حرم مطهر رضوی، انجام شده است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی در ادامه خاطر نشان کرد: رویکرد جدید منطقه در جهت حفظ جمعیت ساکن و بازگرداندن جمعیت مهاجرت کرده به مجاورت حرم رضوی است؛ این رویکرد، سیاستی جدی و بسیار مطلوب است.

سروی‌ها ادامه داد: طرح قبلی نیز نقاط مثبتی داشت که از جمه آن‌ها می‌توان به ایجاد فضاهای عمومی گسترده، تعریض معابر و افزایش فضای سبز به ویژه در قالب ره‌باغ‌ها، اشاره کرد. این طرح در موقعیت‌های استراتژیک و در کم‌ترین فاصله از حرم مطهر رضوی و در راستای افزایش رفاه و تسهیل تردد زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی انجام می‌شد و توقف و تغییر در این طرح به خصوص بدون در نظر داشتن حقوق مکتسبه مردم، امری به دور از منطق است.

وی در پایان سخنان خود افزود: امیدوارم که پیگیری‌های مجموعه مدیریت شهری ثامن با همراهی دولت، در جهت احقاق حقوق شهروندان و سرمایه‌گذاران در این طرح ملی و فراملی، اثربخش واقع شود.

کد خبر 4706292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =