هفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب است

کرمانشاه_ مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت گفت: امروز دشمنان انقلاب به دنبال ناکارآمد نشان دادن عملکرد مسئولین هستند و هفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ربیع صالحی پیش از ظهر امروز جمعه در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر که در مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: واقعه عاشورا و هجرت امام حسین(ع) از مکه به مدینه ۳۳ روز طول کشید اما امروز پس از ۱۳۸۰ سال از واقعه عاشورا کل دنیا را در بر گرفته و روز به روز ابعاد جدیدی از آن نمایان می شود.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت افزود: در عصر حاضر و دوران انقلاب در ۳۸ سال پیش علی رغم عمر کوتاه شهید رجایی و باهنر اما دولت آنها از طرف امام(ره) و رهبر انقلاب به عنوان الگو معرفی شدند.

این مسئول گفت: همانطور که حرکت و هجرت امام حسین(ع) سبب تثبیت اسلام و ماندگاری اسلام در طول قرنها شد شهادت شهید رجایی و باهنر نیز سبب صلابت نظام و انقلاب شده است.

حجت الاسلام صالحی گفت: در هفته دولت هنگامی که از شهید رجایی و باهنر یاد می شود در واقع یک جریان فکری، عملی و انقلابی مورد تجلیل قرار می گیرد.

خصوصیات شهیدان رجایی و باهنر نمادی فراموش نشدنی در طول تاریخ انقلاب

وی هدف از نامگذاری هفته دولت در این ایام را شاخص قرار دادن خصوصیات اخلاقی و رفتاری این دو بزرگوار برای دولتمردان عنوان کرد و بیان داشت: خصوصیت های این دو بزرگوار باید همیشه به عنوان نمادی فراموش نشدنی در طول تاریخ انقلاب اسلامی در خاطره ها باقی بماند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت ادامه داد: اولین ویژگی بارز این دو بزرگوار خدامحوری و داشتن نیت الهی برای خدمت به مردم به عنوان بندگان خدا بود و در همه اعمال و رفتار آنها رنگ و بوی خدایی احساس می شد لذا اگر هر کاری خالص برای خدا باشد هرچند عمر کوتاهی داشته باشد اما ماندگار خواهد بود.

این مسئول دومین ویژگی را بحث ولایت پذیزی و ولایتمداری شهید رجایی و باهنر عنوان کرد و افزود: اقتدار و عزت این نظام مرهون ولایت پذیری ملت ایران است.

حجت الاسلام صالحی ادامه داد: تبعیت از ولایت نباید در شعار باشد بلکه باید در عمل آن را نمایان کنیم همانطور که شهید رجایی و باهنر تابع محض ولایت بودند امروز نیز تبعیت از ولایت فقیه تکلیف همه مسئولین است.

وی بیان داشت: امروز رهبر انقلاب تاکید دارد که راه برون رفت از مشکلات اتحاد و پرهیز از اختلافات است لذا باید تلاش شود تا بین مردم و مسئولین و قوای مختلف اتحاد محکمی شکل بگیرد.

دشمنان به دنبال ناکارآمد نشان دادن عملکرد مسئولان هستند /هفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب

مشاور عالی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: امروز دشمنان انقلاب به دنبال ناکارآمد نشان دادن عملکرد مسئولین است لذا هفته دولت فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب است.

حجت الاسلام صالحی افزود: سومین ویژگی بارز شهیدان رجایی و باهنر انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن است همان انری که امروز رهبر برآن تاکید فراوان دارد.

انقلابی بودن به معنای پاسداری از ارزشها و آرمانهای انقلاب است

وی گفت: انقلابی بودن به معنای پاسداری از ارزشها و آرمانهای انقلاب، استکبار ستیزی و تسلیم نشدن در برابر فشارها، پرهیز از تنبلی و ناامیدی، اعتقاد به پیشرفت، تحول و تکامل، آمادگی برای ایثار و از خودگذشتگی، پرهیز از اشرافیگری و کوتاه کردن صدور مجوز توسط مسئولین است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت بیان داشت: چهارمین ویژگی و شاخص شهیدان رجایی و باهنر که رهبر بر آن تاکید دارد داشتن تفکر روحیه و مدیریت جهادی است که ریشه در سیره ائمه اطهار دارد.

این مسئول اظهار داشت: جهاد فقط جهاد مسلحانه نیست بلکه انواعی دارد و از آن جمله جهاد فرهنگی، فکری، تبلیغی، علمی، اقتصادی و سیاسی و هر گونه تلاش در راه خدا در عرصه های مختلف هستند.

وی افزود: شاخصه ها و ویژگی های مدیریت جهادی الهام گرفتن از ایمان و یاری الهی، مبارزه در راه خدا، خودباوری، فساد ستیزی ، عزت نفس، خستگی ناپذیری، سخت کوشی و با قدرت ظاهر ظاهر شدن است.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت تصریح کرد: پنجمین خصوصیت مردمی بودن و همراه مردم بودن و برای مردم کار کردن است و خود را خدمتگزار مردم دانستن است.

این مسئول تاکید کرد: مسئولین توجه داشته باشند که فاصله با مردم را کم کنند و خود را از مردم بدانند و در خدمتگزاری مردم کم کاری نکنند.

وی با اشاره به روایاتی از معصومین(ع) گفت: امام حسین(ع) می فرماید درخواست مردم از مسئولین یکی از نعمات الهی است لذا از این نعمت خسته و ملول نباشید.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت بیان کرد: آخرین ویژگی شهیدان رجایی و باهنر دوری از حب قدرت و ریاست طلبی و مال اندوزی است و به هیچ وجه ریاست خود را وسیله ای برای تامین مالی آینده خود قرار ندادند.

این مسئول گفت: حب جاه و مقام باعث بروز انحرافها و حرکت های غیر انقلابی در طول تاریخ خواهد شد و یک آسیب و آفت برای هر مسئول و کارگزار نظام اسلامی محسوب می شود.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه در امور روحانیت بیان داشت: حب جاه و مقام باعث بی بصیرتی می شود و نداشتن بصیرت سبب دگرگونی ارزشها و دنیا مداری خواهد شد.

کد خبر 4706325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =