لزوم ساماندهی دست‌فروشان در کرج/عرضه لباس‌های خلاف عفت

کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز بر لزوم ساماندهی دست‌فروشان در کرج تاکید کرد و گفت: مانتوهای خلاف عفت توسط برخی از دست‌فروشان عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اهمیت مقابله با کالای قاچاق، اظهار کرد: به مغازه دارها اخطار لازم داده می شود، اما دستفروشان این نوع کالاها را عرضه می کنند، معمولا هم در سطح انبوهی عرضه می کنند، این مهم نشان دهنده آن است که از اقشار کم درآمد نیستند.

وی بر ساماندهی دستفروشان در سطح شهر تاکید کرد و گفت: برخی دستفروشان هجمه می کنند، بنده از نزدیک برخی خیابان ها را دیده ام، آن حجم چند میلیونی جنس برای دستفروش نیست.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه برخی از اجناسی که توسط این دستفروشان عرضه می شود، همان کالای قاچاقی است که با آن مقابله می کنیم، گفت: مانتوهای خلاف عفت نیز در بساط آنها عرضه می شود. در صورتی که در فروشگاه ها جلوی عرضه این اقلام گرفته می شود.

نماینده کلی فقیه در استان البرز در بخش دیگری ضمن تاسف از اینکه در این خصوص پلیس و شهرداری متهم می شوند، گفت: این دو نهاد کارشان را به درستی انجام می دهند، ولی باز اینها با قلدری کارشان را انجام می دهند.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری به نکات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: دو مقوله اقتصاد و فرهنگ از مباحث مهم کشور است که باید مورد توجه واقع شود و دغدغه کسانی باشد که قصد کاندیداتوری دارند.

رهبری فرموده اند؛ نماینده باید به فکر معیشت و فرهنگ مردم باشد، پایند به اقتصاد مقاومتی باشد و برای پیشرفت نگاهش به بیرون مرزها نباشدوی با تاکید بر اینکه کاندیداها باید باور داشته باشند در جنگ اقتصادی هستیم، گفت: چاره ای جز تحقق سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی نداریم.

خطیب جمعه کرج با اشاره به اهمیت جمع شدن ولنگاری فرهنگی، گفت: کاندیداها برای این مهم باید طرح و برنامه داشته باشند. مثل بعضی ها نگویند بهشت رفتن هم به ما مربوط نیست.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: رهبری فرموده اند؛ نماینده باید به فکر معیشت و فرهنگ مردم باشد، پایند به اقتصاد مقاومتی باشد و برای پیشرفت نگاهش به بیرون مرزها نباشد.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری با شاره به اینکه مبدا تاریخ اسلام هجرت پیامبر تعیین شده است، اظهار کرد: اولین ماه نیز محرم قرار داده شد، دهم شهریورماه امسال آغاز این ماه عزیز و سال ۱۴۴۱ هجری قمری است.

وی با اشاره به اینکه ماه محرم از جهات مختلف پراهمیت است، گفت: محرم ماهی است که عواطف و احساسات مردم را برای مقابله با دشمنان به جهت حفظ کیان دین و اسلام به هیجان در می آورد، به همین دلیل درتمامی برنامه های محرم باید دو عنصر روشنگری و تحریک احساسات با هم لحاظ شود و اگر غیر از این باشد نتیجه مورد نظر حاصل نمی شود.

خطیب جمعه کرج با این توضیح که انقلاب اسلامی به برکت قیام امام حسین (ع) توانست اسلام ناب محمدی را اعلام کند، تصریح کرد: این مهم احکام ناب الهی مانند جهاد، مبارزه با مستکبرین، استقلال طلبی، آزادی و یا حفظ تمامیت ارزی را نیز در متن زندگی مردم قرارداده است.

تضعیف و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی از مصادیق منکر استنماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: در این میان استکبارگران و سلطه جویان مانند آمریکا، انگلیس، اسرائیل تامل نکردند و در جاهای کلان کارهایی انجام دادند تا موج اسلام گرایی در کشورهای منطقه که مبارزه با هستی و حاکمیت آنها است را خاموش کنند، اما نتوانستند.

آیت الله حسینی همدانی تشریح کرد: سازمان های جاسوسی کشورهای استکباری دنیا کار نفوذ به مراسم و محافل اسلامی ما را آغاز کرده اند تا فرهنگ محرم و عاشورا و ارزش شهادت را از مردم بگیرند، در این راه مهمترین و موثرین روشی که به کار برده اند نشر خرافات در این مراسم پرقدرت بوده است، باید مراقب باشیم که در این دام ها گرفتار نشویم.

وی با اشاره به اینکه اگر بدعتی را ببینیم و سکوت کنیم طبق فرمایشات رسول خدا به لعنت گرفتار می شویم، گفت: گاهی دایره بدعت گذاران جمعیتی زیادی است اما باید با آنها مبارزه کرد.

خطیب جمعه کرج با تاکید براینکه مسیرعزاداری های ما در بخش هایی دچارانحراف شده است، گفت: هر آنچه از عزمت کربلا و اهل آن، از حرمت، آزادی و استقلال آنها کم کند خلاف مسیر کربلا و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است، نباید با این توضیح که می خواهیم به حفظ عظمت واقعه کربلا برسیم کل آن عظمت را زیز سئوال ببریم، باید به سبک زندگی امام حسین (ع) که برسبک زندگی جامعه منطبق است توجه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به مسئله امر به معروف و نهی از منکر که حکومت اسلامی از مصادیق اصلی آن است، افزود: تضعیف و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی از مصادیق منکر است و با این توصیف باز می بینیم که برخی مناسک سازی کرده و در شب تاسوعا و عاشورا اعتکاف می گیرند؛ در حالی که باید در این ایام در خیابان ها بیاییم و بر سر سینه و بکوبیم.

رئیس جمهور فرانسه و آمریکا به ما توهین کرده اند، برخی از مقامات آمریکایی نیز توهین کرده و ایران را بزرگترین دولت حامی تروریست دانسته اندآیت الله حسینی همدانی با شاره به اینکه برپا کردن علم در ایام محرم نیز یک خلاف است، عنوان کرد: علمی که گفته شده است باید برافراشته شود در واقع فقط پرچم است.

وی با اشاره به اهمیت بحث عفاف و حجاب در واقعه کربلا که مورد توجه زینب کبری (س) و خاندان امام حسین (ع) بوده است، گفت: آنها در حین مشارکت در حادثه کربلا متانت و عفاف داشتند و اسوه شدند.

خطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه باید پیام های عاشورا را برای نسل های مختلف جامعه بیان کنیم، افزود: آموزه های اخلاقی، عرفانی، ایثار و دیگر مسائل سیاسی و اجتماعی مانند عمل به تکلیف، استکبارستیزی، عزت مدار بودن از آموختنی های عاشورا است که به درد دولتمردان و سیاسیون می خورد تا عمل انقلابی داشته باشند، دل بر دشمن نبندند، برای کشور هزینه نسازند و مردم را مایوس نسازند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکیدات بیشتر بر اهمیت توجه دولتمردان و سیاسیون کشور بر آموزه های عاشورا، خطاب به آنها، عنوان کرد: رهبری فرموده اند مذاکره تعطیل است، مذاکره با دولت فعلی آمریکا را سَم مضاعف خوانده اند، پس چرا برخلاف آن نظرات حرکت می کنید؟ خودتان می بینید هنوز کلامتان منعقد نشده است جوابتان را با گستاخی و بی ادبی می دهند و به مردم کشورمان نیز توهین می کنند.

آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد: رئیس جمهور فرانسه و آمریکا به ما توهین کرده اند، برخی از مقامات آمریکایی نیز توهین کرده و ایران را بزرگترین دولت حامی تروریست دانسته اند، ادعا می کنند با مذاکره می خواهند مردم ما را نرمال کنند؛ در حالی که آنها خود نرمال نیستند، شرط مذاکره با ما را دست برداشتنمان از فعالیت های انقلابی دانسته اند.

ای کاش مَنِش شهیدان بهشتی، باهنر و رجائی برای دولتمردان ما الگو باشدوی با اشاره به مطالبی که برخی دولتمردان در صحبت ها، مصاحبه ها و اظهار نظرهای خود مطرح می کنند، گفت: در این مطالب به دشمن خط می دهند و طوری القاء می کنند که عملکرد دشمن نسبت به ایران اثر خود را گذاشته است، به جای صحبت از موضع قدرت، منفعلانه صحبت می کنند، باید گام های جدی بعدی در مسائل جاری مانند برجام که مطرح بوده است، برداشته شود.

خطیب جمعه کرج خطاب به دولتمردان ایران با تاکید بر اینکه وقتی می بینید غرب و اروپا در برابر ایران به چه کنم افتاده است، باید مقتدرانه ترعمل کرد، گفت: چرا اجازه می دهید راحت به ملت غیورایران توهین کنند، نسبت به دشمن خوف نداشته باشید، درس های کربلا را که یک دانشگاه برای ما است به کار گیرید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با اشاره به دوازدهم شهریورماه روز شهادت رئیسعلی دلواری که به نام روز ملی مبارزه با استعمار نامگذاری شده است، افزود: وی در مکتب امام حسین (ع) رشد کرد، یکی دیگر از فارغ التحصیلان دانشگاه کربلا شهید حججی است که دیدیم چه عزتی برای خود و کشور به همراه داشت.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه عده ای از آقایان علیرغم تاکیدات اسلام، امام حسین (ع) و نظام بازعزت سوزی می کنند، عنوان کرد: این در حالی است که خیلی از رهروان مکتب حسینی در ایران اسلامی مانند رجایی و باهنر ترور شده و به شهادت رسیدند.

وی با تاکید بر اینکه اسلام به شدت با تروریست مخالف است و هیچ اقدام تروریستی نیز ندارد، افزود: ای کاش مَنِش شهیدان بهشتی، باهنر و رجائی برای دولتمردان ما الگو بود، آنها شهدای گرانقدر حرفشان را می زدند و در کنار آن خصوصیاتی مانند صداقت، سخت کوشی، ساده زیستی، فرار از اشرافی گری، دلسوز مردم بودن و هرگز برای فراراز کم کاری دیگران را متهم نکردن را داشتند.

امت حزب الله و دلسوزان نظام انقلاب از دستگاه قضا می خواهند که تردید نداشته و از حاشیه ها نترسدخطیب جمعه کرج با اشاره به اینکه گاهی برخی دولتمردان حرف هایی می زنند که در شان آنها نیست، خطاب به آنها، گفت: کدام دستگاه از دولت حمایت نمی کند بگویید تا مردم بدانند و تکلیف خود را با آن دستگاه روشن کنند، همه دستگاه ها حمایت لازم را دارند، همه باید در مسیر امام حسین (ع) که همواره مبارزه با فساد بوده است، گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با این توضیح که امروز حقیقتی که به فضل پروردگارآغاز شده است را نباید زیرسوال برد، عنوان کرد: رئیس جهمور کشورمان مطلب خوبی بیان کرده است و گفته است که یکی از وظایف مهم دولت مبارزه با فساد و رانت است و باید مدیران و دولت از طریق شفافیت و سلامت اداری جلوی فساد را بگیرند و ادامه داده است که با بگیر و ببند فساد از بین نمی رود، با دادگاه و دستگاه قضائی فساد از بین نمی رود بلکه دستگاه قضائی آخرین مرحله است و اینها سخنان خوبی است.

آیت الله حسینی همدانی خطاب به دولتمردان با تاکید بر اینکه در مدت شش سال برای این شفافیت ها و نظارت ها چه کرده اید؟ گفت: عملکرد روشن دیده نشده است، مسئله حقوق های نجومی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است حل نشده است، آیا برای کارهای نظارتی و حراست از حقوق بیت المال به این حقوق بگیران نجومی سرمایه های نظام گفته می شود؟  

وی با اشاره به اینکه مسئله نظارت از سوی مسئولان دولتی در کشور به دقت انجام نشده است که دستگاه قضا ورود کرده است، افزود: اگر نظارت های لازم صورت می گرفت تخلفات از بین می رفت یا کاهش پیدا می کرد، شما تخلفات مدیران را می بینید و برنمی تابید؟ به تکان های شدید اقتصادی در زندگی توده های مردم توجه نمی کنید و برای آنها مواجه ای ندارید، خوشبختانه دستگاه قضا به موقع وارد شده و به جز متهم به تخلف کسی را دستگیر نکرده است.

خطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه امت حزب الله و دلسوزان نظام انقلاب از دستگاه قضا می خواهند که تردید نداشته و از حاشیه ها نترسند، توضیح داد: تا حمایت خدا و مردم را دارید با صلابت تمام دست مفسدان اقتصادی، ریشه خواران، رانت خواران، ژن های خوب و خائنین به بیت المال را کوتاه و قطع کنید.

در شورای امر به معروف و نهی از منکر تصمیم بر آن شد که برای برپایی ایستگاه های صلواتی در ماه محرم باید مجوز صادر شودنماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه ماه محرم در پیش است، افزود: مراقب طهارت چشم ها باشید، با عاطفه با آرمان های امام حسین(ع) آشنا شوید، محرم ماه شکست ابرقدرت ها است تا می توانید پرچم سیاه و قرمز بلند کنید، پرچم های عاشورا را علامت نزدیکی روز انتقام مظلوم ازظالم بدانید.

آیت الله حسینی همدانی با شاره به اینکه باید از امام حسین (ع) به غیر از شور وهیجان  فرهنگ آن حضرت را آموخت، عنوان کرد: گاهی با مشغول کردن خود به کارهای بدون اصل، ثمرو و ریشه، اصل  موضوع  را خراب می کنیم، خیمه امام حسین (ع) که برپا می شود باید فکر، اندیشه و سبک زندگی آن حضرت تبیین شود.

وی در خصوص راه اندازی ایستگاه های صلواتی در دهه ماه محرم اظهار کرد: این ایستگاه ها باید دکه فرهنگی و مرکز توزیع محصولات فرهنگی امام حسین و اهل بیت (ع) شود، باید با دقت کافی و در جاهای مهم و اثرگذار این ایستگاه های صلواتی برپا شوند، افرادی مسئولیت پذیر عهده دار اداره این مکان ها باشند.

خطیب جمعه کرج تاکید کرد: در شورای امر به معروف و نهی از منکر تصمیم بر آن شد که برای برپایی ایستگاه های صلواتی در ماه محرم باید مجوز صادر شود زیرا باید مراقب مواردی از جمله مفاسد در این کارها باشیم، از طرفی نباید در خیابان ها راه بندان ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: اگر تعداد این ایستگاه های صلواتی کنترل نشود، بعدعا مراسم عزاداری در مساجد، حسینی ها و تکایا تعطیل می شوند و به برپایی این ایستگاه های صلواتی دلخوش می کنند؛ در حالی که باید عزداری سنتی داشت، اشعار این مراسم روح ما را جلا می دهد.

کد خبر 4706372

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =