دولت مراقب نفوذ دشمن در ارکان مدیریتی باشد

شیراز - نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: به دولت توصیه می‌کنم مراقب نفوذ دشمن در ارکان مدیریتی و اجرایی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر،آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز با اشاره به فرا رسیدن أیام محرم بیان کرد: اگر  بخواهیم علامت إیمان را  جستجو می کنیم باید به دلمان رجوع کنیم ببینیم که حرارت و آتش عشق به امام حسین (ع) وجود دارد دارد یا نه و هرکس این آتش را ندارد از جرگه مؤمنان خارج می شود.

وی ادامه داد: همه ما در این أیام محرم باید نشانه های ایمانمان را بروز بدهیم.

وی درباره جلوه شیراز در أیام محرم ، بیان کرد: در شیراز کسی که دلش به عشق امام حسین(ع) نیست غریبه محسوب می شود و شهر باید در این عشق و محبت جلوه کند.

امام جمعه شیراز ادامه داد: این امر وظیفه مردم، شهرداری و سایر مسئولان است و اینکه یک اداره ای دریغ کند که حتی یک پرچم به نام امام حسین(ع) نصب کند پسندیده نیست.

آیت الله دژکام عنوان کرد: گاهی ادارات بودجه فرهنگی دارند اما جایی دیگر غیر از امام حسین(ع) خرج می کنند که زیبا نیست. وی عنوان کرد: خیلی ها  سنگ حافظ و سعدی را به سینه می دهند که باید گفت که الان وقتش است که شهر این بزرگان که در دلشان عشق به اهل بیت(ع) وجود داشت  جلوه محرم داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به گرامیداشت هشتم شهریور و یاد شهیدان رجائی و باهنر بیان کرد: همچنین در آستانه هفته پدافند هوایی نیز قرار داریم و باید گفت سامانه های پدافندی  ترسیم کردیم که آمریکا از آن ترسید و حتی روسیه نیز اعلام کرد که با این سامانه نیازی به اس ٤٠٠ نیست .

وی  همچنین با اشاره به مظلومیت مردم مسلمان کشمیر ادامه داد: در قضیه استقلال پاکستان که مستعمره انگلیس بود ، کشمیر را الان نه جزو هند قرار دادند و نه پاکستان که الان محل دعواست که این خباثت های انگلیس را فراموش نکرده و حمایت خود را از مردم مظلوم کشمیر اعلام می کنیم.

آیت الله دژکام همچنین در خصوص هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: این امر یکی از علامت های دیگر مؤمن است.  

وی با بیان اینکه مؤمن کسی است که امر به معروف و نهی از منکر می کند، ادامه داد: از یک طرف  آمریکا و انگلیس  چیزی را تبلیغ می کند از دیگر سو  کسانی هستند که ایمانشان مشکل دارد و قصد دنبال کردن آن را دارند که این علامت نفاق است.

وی با اشاره به اینکه منافق را باید شناخت و راند، افزود: متاسفانه کم توجهی  هایی که شده نفوذی ها  را تا عرصه های اجرایی و مدیریتی جلو می برد و آنجا هم میدان را برای منکرات باز می کنند.  

امام جمعه شیراز گفت: اگر نفوذی نیست چرا در مجلس رسمی و مربرط به مجموعه هی اداری است،  یکسری زنان حضور یافته و جلوه گری های نامناسب می کنند که باید گفت  این نفوذاست.

آیت الله دژکام ادامه داد: بالاخره کسی برنامه ریزی برای این اتفاق کرده است که مدیران ارشد خودشان باید پیگیری و فرد راشناسایی کنند.  

وی گفت: در آن مجلس به برخی اقوام و روستاییان توهین شد و بالاخره باید مدیران دقت کنند که این مسایل رخ ندهد.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه هرچه سکوت می کنیم اما بازهم وقائع این چنینی تکرار می شود، بیان کرد:  اینها چه کسانی هستند که فهم و ادراک نسبت به مسایل فرهنگی ندارند .

 آیت الله دژکام گفت:ما از مجموعه مدیران فارس و شیراز نیز می خواهیم دقت و پیشگیری کنند تا کاری خلاف ارزش های دینی و فرهنگی ملت انجام نگیرد.

وی در ادامه بیان کرد: بحث مبارزه با فساد اقتصادی نیز مهم است که یک قسمت به عهده دستگاه قضائی است و البته حرکت های ارزشمندی انجام گرفته و باید حمایت شود که این حرکت ارزشمند لطمه نخورد.

 وی ادامه داد:   رییس دستگاه قضائی رویکردیدارد که ناظر بر اقدام است و نه اعلام و دولت هم در این رابطه وظائفی دارد.

امام جمعه شیراز گفت :در عین حال همه مردم در مبارزه با فساد و امر به معروف و نهی از منکر و ... حمایت جدی خواهند کرد.        

کد خبر 4706429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =