۴۱ پروژه ملی در استان همدان در دست اجرا است

همدان- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر در همدان ۴۱ پروژه ملی در حال پیگیری و اجرا است، گفت: شهر همدان نیازمند انسان‌هایی بزرگ است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی عصر جمعه در آیین اختتامیه جشنواره شهروند برگزیده در همدان، گفت: معمولا جلساتی که تحت عنوان شهروندی برگزار می‌شود یک شهر به آن نگاه عالمانه دارند و مردم دوست دارند در آن همایش زیباترین برنامه‌ها اجرا شود.

وی با بیان اینکه همدان شهری پرآوازه و پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین است، گفت:باید به این حرکت و برنامه احترام و ارزش قائل گذاشت اما در انتخاب شهروندان باید هر عینکی کنار گذاشته شود و مطلقاً به همدان نگاه شود، حتی ممکن است فردی انتخاب شود که با شخص من و شما مشکل داشته باشد اما ما او را منتخب و قابل‌احترام می‌دانیم.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه باید نخبگان را انتخاب کرد و بر نخبگان شهر و استان پافشاری کرد، تصریح کرد: این همایش سال‌به‌سال بهتر و دارای ویژگی‌های بهتر خواهد شد.

وی بابیان اینکه به یک همدان بزرگ، مقتدر و درشان پایتخت تاریخ و تمدن نگاه می‌کنیم، گفت: در همدان بر اساس شرایط و مرور زمان افرادی زندگی می‌کردند که ۵۰۰ سال همدان را پایتخت نگه داشتند و بعد از آن‌ها آن‌قدر این شهر را کوچک کردند که به یک شهر درجه ۲ و ۳ تبدیل شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز این انگیزه وجود دارد که همدان به اوج خود و جایگاه ویژه‌اش برسد و اگر بخواهیم به این برسیم باید نگاه خود را بزرگ کرده و به همه آدم‌ها به‌عنوان انسان و شهروند درجه‌یک نگاه کنیم.

وی با اشاره به اینکه در این شهر در گذشته همه اقوام و مذاهب جایگاه داشتند، گفت: امروز همدان با ۷۰۰ هزار نفر؛ جمعیتی از اقوام مختلف را در خود جای‌داده است.

حاجی بابایی اظهار کرد: باید بزرگانمان را بزرگ‌تر کنیم و دیگران را به بزرگی تشویق کنیم چراکه با بزرگی دیگران بزرگ می‌شویم و این مهم زمانی شدنی است که همشهری خود را دوست بداریم و برایش ارزش قائل باشیم.

وی با اشاره به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و بیان اینکه بر اساس گزارش این کمیسیون هرماه یک استان  بازدید می شود، گفت: همدان در حوزه بهداشت و درمان اگر اول نباشد دوم است و امروز همدان در تمام زمینه‌ها در حال تعالی و رشد است.

نهضت حرکت و توسعه را درک کنیم

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: انرژی مثبت انسان را رشد می‌دهد و انرژی منفی انسان را خاموش می‌کند و امروز در همدان نیازمند انرژی مثبت و نیازمند نقد هستیم و نهضت حرکت و توسعه را درک کنیم.

وی بابیان اینکه هنرمندان سؤال داشتند که چرا در این شهر موزه نداریم، گفت: بنده به هنرمندان اعلام می کنم که  ایراد از شما نیست و ایراد از ماست که نمی‌توانیم کارهایی که در دست اجرا داریم را اعلام کنیم و آنچه ایجادشده را در مقام مقایسه برای شما بیان کنیم، موزه دفاع مقدس، موزه منطقه‌ای، موزه هنرهای معاصر و غیره را در استان همدان داریم که از بهترین‌های کشور هستند و خواهند بود.

حاجی بابایی بابیان اینکه در این استان بیمارستان یک هزار تخت خوابی وی آی پی گردشگری در حال احداث است، گفت: هیچ استانی به‌اندازه همدان، به‌جز تهران در حوزه راه‌آهن زیرساخت ایجاد نشده و گاهی کارهای بزرگ در تبلیغات گم می‌شود.

وی با اشاره به اجرای ۴۱ پروژه ملی همچون قطار شهری در همدان، گفت: امروز شهر همدان درخور جایگاه تاریخ و تمدن نیست و شهرداری و شورای شهر هرچقدر کار می‌کنند باید چند برابر کار ایجاد شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  سیل جمعیت از استان‌های هم‌جوار و شهرستان‌های استان به همدان می‌آیند لذا کلان‌شهر شدن همدان و طرح جامع شهر همدان لازم‌الاجرا است.

وی با تأکید بر اینکه لازمه این مهم ایجاد ۱۰ تا ۱۵ شهرک در شهر همدان در مناطق مختلف شهری است، گفت: جمعیت همدان روبه افزایش است و اگر این مهم انجام نشود در آینده مشکل خواهیم داشت باید کارهای بزرگ انجام داد.

حاجی بابایی بابیان اینکه امروز همدان جایگاه خود را پیداکرده و همدانی‌ها در همه زمینه‌ها ورود کردند، گفت: ۴ پروژه فناوری برتر در کشور در دست انجام است که یکی از آن‌ها در همدان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به احداث هگمتانه بازار با سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد جنب فرودگاه همدان، گفت: این بازار با حضور ۸ استان کشور ایجاد می‌شود تا شهروندان ما برای خرید وسایل موردنیاز خود به سایر استان‌ها سفر نکنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه پشت سر همه این پروژه‌ها هزاران ساعت فعالیت و برنامه‌ریزی وجود دارد، گفت: باید  همه برای توسعه استان و شهرستان قدم بردارند و در کنار هم بایستند.

کد خبر 4706515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =