دلایل احیای دیرهنگام فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان/ کلید نبود!

سرپرست فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان با اشاره به مشکلاتی که باعث آغاز به کار دیرهنگام این فدراسیون شده، گفت: مسئولیت فدراسیون را به من داده‌اند اما کلیدش را نه!

الهه عرب عامری در گفتگو با خبرنگار مهر به عواملی که باعث تاخیر در آغاز به کار فدراسیون بین المللی ورزش زنان شده است، اشاره کرد و گفت: عوامل مختلفی در این قضیه نقش داشتند. شاید اولین دلیل به تغییر معاونت بانوان و رفتن فریبا محمدیان از این معاونت مربوط شود. به هر حال معاونت امور بانوان در این زمینه می توانست بسیار کمک حال باشد اما به خاطر تغییرات اعمال شده،  این کمک ها برای مقطع طولانی کمرنگ شد.

وی با بیان اینکه همراهی لازم از طرف دو معاون دیگر وزیر ورزش یعنی محمدرضا داورزنی و ژاله فرامرزیان وجود داشت، تصریح کرد: البته برای فدراسیون ما که در حوزه ورزش بانوان فعالیت دارد، معاونت بانوان و کمک های این معاونت چیز دیگری بود. به خصوص که فریبا محمدیان خود از افرادی بود که در مصوبه راه اندازی دوباره این فدراسیون بین المللی ورزش زنان نقش داشت. البته بعد از تعیین تکلیف این معاونت، از طرف مهین فرهادی زاد هم شاهد همراهی لازم بودیم اگرچه چندماه طول کشید تا وی (فرهادی زاد) جایگزین محمدیان شد. 

سرپرست فدراسیون بین المللی ورزش زنان تصریح کرد: در این زمینه هیچ کسی کم کاری نداشت. قصد من هم این نیست که توپ را در زمین کسی بیندازم اما به هر حال وجود عوامل زیادی مانع از آغاز به کار به موقع شد که یکی از آنها بحث دفتر کار بود و اینکه باید دفتری مناسبی در اختیار می‌گرفتیم. 

وی با اشاره به گزینه هایی که در این زمینه از طرف وزارت ورزش پیشنهاد شد، گفت: به نظرم باید یک ساختمان آبرومندانه برای فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان در نظر گرفته می شد. به هر حال بحث بین المللی بودن این فدراسیون نباید نادیده گرفته می شد. به همین دلیل  ساختمانی که در جردن پیشنهاد شد را نپذیرفتم چراکه موقعیت خوبی نداشت. حتی محل آن هم به لحاظ رفت و آمد مناسب نبود. از طرف داورزنی یک دفتر در امجدیه و جنب فدراسیون پزشکی ورزشی پیشنهاد شد اما به نظرم موقعیت جغرافیایی آن برای یک فدراسیون بین المللی آبرومندانه نبود. سپس ساختمان فدراسیون ها در پاسداران هم پیشنهاد شد اما داورزنی را مجاب کردم که شرایط آن ساختمان برای فدراسیون زنان خوب نیست. 

عرب عامری تاکید کرد: نظر خود من این بود که در مجموعه ورزشی انقلاب یعنی در موقعیتی نزدیک به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صاحب دفتر کار شویم. در این زمینه ژاله فرامرزیان همکاری لازم را با ما داشت. البته پیگیری او هم دو ماه طول کشید و در نهایت یکی از واحدهای طبقه اول در ساختمان چهار طبقه مجموعه ورزشی انقلاب به ما اختصاص داده شد. 

سرپرست فدراسیون بین المللی ورزش زنان با تاکید بر اینکه این ساختمان نیازمند تعمیرات اساسی است، یادآور شد: از امروز اقدامات لازم را برای بازسازی و بهسازی این دفتر آغاز می کنیم تا فدراسیون را در محلی ماندگار احیا کنیم. البته در این مرحله هم با یک مشکل مواجه شویم. ساختمان ما فعلا مستاجری دارد که ظاهرا نمی خواهد به این راحتی آنجا را تخلیه کند. یکی از اتاق های این دفتر در اختیار هیات گلف استان تهران است. به مدیران این هیات اعلام شده که باید محل را تخلیه کنند اما گفته اند نمی رویم و تا به امروز هم اقدامی انجام نداده اند. 

وی تصریح کرد: البته یکی دیگر از دفترهای این واحد در اختیار یک نهاد دیگر (هیات خیرین) است اما با مدیران آن مشکلی نداریم. همکاری لازم از طرف آنها خواهد شد. فقط امیدوارم هیات گلف دردسر ساز نشود به خصوص که وزارت ورزش برای تامین محل کار هیات های استانی هیچ وظیفه ای ندارد. این کار در حیطه وظایف ادارات کل استان ها است.

عرب عامری در بخش دیگری از گفتگویش با خبرنگار مهر گفت: در هر صورت برای احیا و آغاز به کار دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان با چنین مشکلاتی مواجه بوده و هستیم. در یک فدراسیون داخلی، وقتی تغییر مدیریت ایجاد می شود، کلید آن فدراسیون را به سرپرست می دهند اما من به عنوان سرپرست، مسئولیت فدراسیون بین المللی ورزش زنان را بر عهده گرفتم اما کلید آن را در اختیار نداشتم. 

سرپرست فدراسیون بین المللی ورزش زنان در پاسخ به این پرسش که «با این اوصاف برگزاری انتخابات این فدراسیون چه زمانی انجام می شود و اینکه آیا باید منتظر اتمام تعمیرات در دفتر بود؟» گفت: منتظر اتمام این اقدامات نمی مانیم. طی همین روزها ارتباط با دیگر کشورها که عضو فدراسیون بودند را آغاز می کنیم. باید با آنها مکاتبه داشته باشیم تا ببینیم چه بازخوردی نسبت به مسئله دارند و در ادامه هم دیگر کارهای لازم را به مرور انجام دهیم. 

عرب عامری در مورد اینکه «چه زمانی برای آغاز به کار رسمی فدراسیون بین المللی ورزش زنان پیش بینی می شود؟» گفت: من بعد از هفت، هشت ماه تازه ساختمانی را در اختیار گرفته ام که آنهم نیازمند تعمیرات است. کسی هم مقصر نیست چون وزارت ورزش هم واقعا جایِ مناسبی نداشت. برای آغاز به کار فعالیت های فدراسیون هم باید انتخابات آن برگزار شود. برگزاری انتخابات هم به پروسه طولانی برای در جریان قرار گرفتن کشورهای عضو و ثبت نام کاندیداها نیاز دارد. تلاشم این است که این کارها را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهم اما واقعا قابل پیش بینی نیست. 

کد خبر 4706840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =