عاشورا بلندترین و رساترین فریاد انسانیت در تاریخ است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: روح قیام حسینی، ایستادگی در برابر ظلم و جلوگیری از انحراف جامعه توسط حاکمان فاسد است و عاشورا بلندترین و رساترین فریاد انسانیت در تاریخ است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در ابتدای یکصدو شصت و دومین جلسه شورا با بیان اینکه در طلیعه محرم الحرام قرار داریم، اظهار داشت: عزاداری حسینی یکی از مهم ترین شعائر دینی و مناسک شیعی است، هدف از عزاداری، تجدید پیمان روحی و معنوی با سالار شهیدان و رساندن پیام سیدالشهدا به جهانیان است. 

وی افزود: روح قیام حسینی ، ایستادگی در برابر ظلم و جلوگیری از انحراف جامعه توسط حاکمان، فاسد است، خون اباعبدالله، وسیعترین، نزدیکترین و سریع ترین مسیر هدایت بشریت است تا هر انسانی در هر عصر وزمانه، شرافت، انسانیت و آزادگی خود را به بهایی ناچیز نفروشد و در برابر سقوط ارزشهای اخلاقی وانسانی بی تفاوت نماند.

هاشمی عاشورا را بلندترین و رساترین فریاد انسانیت در تاریخ دانست که از دهان خشکیده طفل شش ماهه حسین ، حلقوم بریده اباعبدالله وحنجره محزون زینب کبرا، فریاد شده است تاکید کرد: مبادا ، روشهای نادرست عزاداری از جمله قمه زنی و استفاده از موسیقی و آواهای نامتناسب با شان اهل بیت(ع) ، مانع شنیده شدن این ندای جاودانی در جامعه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه توصیه امام خمینی(ره)، مراجع تقلید و رهبرمعظم انقلاب همواره آن بوده است که روح ومعرفت عزاداری باید بر شعور و هیجان و صدای آن مقدم باشد گفت: نوآوری های غیراصولی در عزاداری نباید محتوا و پیام آن را تحت الشعاع قرار دهد.

وی ادامه داد: در محرم حسین، که آسمان وزمین، پژواک دهنده ندای هل من ناصر مظلومترین مرد تاریخ، می شوند، گوش جان جامعه ما باید بیشتر شنوای درخواست یاری و کمک همنوعان خود شود، با ظلم ستیزی اباعبدالله، عزادار حقیقی به دیگران ظلم نمی کند و به یاری مظلوم می شتابد، دروغ نمی گوید، حق الناس را محترم می شناسد، از ربا و مال نامشروع دوری می کند، واجبات ویژه نماز را بر مستحبات از جمله عزاداری مقدم می شمارد و برای انجام مستحب، مرتکب مزاحمت از جمله سد معبر برای دیگران که در شریعت حرام شمرده شده، نمی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان ساخت: عزادار واقعی، در محرم، حسینی می شود وبه دلیل این تغییر درونی است که گریه وعزاداری برحسین، پاک کننده همه گناهان و افضل بر همه عبادات است چرا که هیچ اکسیری چون حسینی شدن، ماهیت انسانها را دگرگون نمی کند و فطرت پاک و نیک طلب آنها را شکوفا نمی کند.

وی در پایان افزود: امروز نخستین روز محرم حسین است و امیدواریم به لطف و عنایت فرزند فاطمه در این فرصت کوتاه حسینی شویم.

کد خبر 4707745

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =