تذکر اگر به سوال ختم نشود یعنی از جواب راضی هستیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: وقتی تذکری منجر به سؤال از شهردار تهران نمی‌شود به این معناست که اعضای شورای شهر از این موضوع راضی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در پایان جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جلسه امروز دارای تذکرات و نطق‌های فراوانی بود، اظهار داشت: همین‌طور ارائه گزارش مالی چهار ماه ابتدایی شهرداری تهران یکی از دستور جلسات امروز بود که در صحن شورای شهر قرائت شد و پس از آن وقتی به دستور جلسه مربوط به بررسی باغات رسیدیم برای برخی از اعضای شورای شهر این شبهه پیش آمد که باغاتی با متراژ کمتر از ۵۰۰ متر هم باید در صحن مورد بررسی قرار گیرند یا خیر یا در نهایت باید در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شوند.

هاشمی ادامه داد: همچنین در این جلسه خانم فخاری نطق و گزارشی درباره آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران قرائت کردند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به گزارش مالی چهار ماه ابتدایی شهرداری تهران توضیح داد: بر اساس این گزارش هزینه‌های شهرداری افزایش پیدا کرده است و نیاز به اصلاح بودجه وجود دارد. اگرچه شهرداری درآمد خوبی احصا کرده اما شاهد افزایش ۱۳۳ درصدی هزینه‌ها بوده‌ایم و این موضوع در دفتر شهردار تهران به ۲۱۴ درصد می‌رسد. نیاز است تا از افزایش تورمی هزینه‌ها جلوگیری به عمل آید، در غیر این صورت پروژه‌های عمرانی دچار مشکل می‌شوند.

هاشمی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا لوایح شهرداری با تأخیر به شورا ارسال می‌شود، توضیح داد: یکی از دلایل آن تغییر معاونت‌های شهرداری تهران است. زیرا وقتی معاونان جابه جا می‌شوند، ارائه لوایح زمان می‌برد. به عنوان مثال در برخی از لوایح از جمله انتخاب جوانان و به‌کارگیری آنها با توجه به تأکید رهبری در این باره در به‌کارگیری جوانان این موضوع یک امر پیچیده است و برای تهیه این لایحه به زمان کافی نیاز است.

وی درباره لوایح مهم‌تری که باید ارائه شوند، اضافه کرد: یکی از این لوایح مهم تغییر ساختار شهرداری است که باید ارائه می‌شد و شهرداری در پاسخ به علت دیر رسیدن این لایحه به شورا، قانون برنامه سوم را مطرح کرده و عنوان داشته که در این قانون برای تهیه این برنامه به شهرداری فرصت داده شده است.

رئیس شورای شهر در پاسخ به سؤال دیگری درباره تأثیرگذار بودن تذکرهای اعضای شورای شهر تهران گفت: وقتی تذکری منجر به سؤال از شهردار تهران نمی‌شود به این معناست که اعضای شورای شهر از این موضوع راضی هستند.

کد خبر 4708010

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =