سازوکار حمایتی برای توجه به شرکت‌های کوچک و نوپا تدبیر شود

سمنان-مدیر روابط بین‌الملل اتاق بازرگانی سمنان بابیان اینکه صنایع کوچک نقشی مهم در توسعه صنعتی کشور ایفا می‌کند، گفت:با درک این مطلب سازوکار حمایتی برای توجه به شرکت‌های کوچک باید تدبیر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کیوان قدس بعدازظهر یک‌شنبه در اولین نشست پیمانکاری فرعی با محوریت پروژه اس‌پی‌ایکس به میزبانی سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان ضمن بیان اینکه توجه خاص به شرکت‌های کوچک و نوپا برای دستیابی به توسعه صنایع در کشور امری ضروری است، ابراز داشت: این مهم می‌طلبد تا از سوی دولت سازوکار حمایتی برای توجه به شرکت‌های کوچک و نوپا اتخاذ شود.

وی ضمن بیان اینکه در اکثر کشورها نیز در کنار صنایع بزرگ تلاش شد تا صنایع کوچک مورد حمایت قرار گیرند، افزود: این درک و توجه توانسته تا حدودی در سیاست‌گذاری‌ها و حمایت‌های دولتی نقش‌آفرین باشد زیرا توان رقابت‌پذیری صنعتی را بیشتر کرده است.

مدیر روابط بین‌الملل اتاق سمنان بابیان اینکه کمک به صنایع کوچک باعث رونق اشتغال و کاهش نرخ بیکاری نیز می‌شود، ابراز داشت: کمک به توزیع درآمد، توسعه و تقویت کارآفرینی و بهبود توان رقابت‌پذیری از دیگر مزایای حمایت از صنایع کوچک به شمار می‌رود.

قدس در ادامه تصریح کرد: یکی از مسائل چالشی حاکم بر نظام‌ها و الگوهای توسعه کشورهای مختلف، توجه به صنایع کوچک به عنوان محور توسعه در فرآیند توسعه صنعتی این کشورها است که با توجه به نقش آن‌ها در فرایند توسعه کشور می‌بایست تحت حمایت‌های بیشتری واقع شود.

وی افزود: برای تحقق این مهم می‌بایست جدول زمان‌بندی مشخص، تدوین و اهداف و برنامه‌های اجرایی طرح به صورت کامل روشن شود تا اتاق بازرگانی سمنان بتوانند به‌درستی و کاملاً شفاف برای واحدهای صنعتی عضو طرح را تبیین و مزایای آن را برای اعضا روشن کند.

کد خبر 4708278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =