قوانین و ضوابط دست و پاگیر در مدیریت‌شهری همدان حذف شود

همدان - رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: قوانین و ضوابط دست و پاگیر باید در مدیریت‌شهری همدان حذف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مسعود عسگریان ظهر یکشنبه در صحن شورای شهر همدان با بیان اینکه در شهرداری همدان مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود، گفت: در حال حاضر روند عملکرد و هدف‌گذاری‌های حوزه مالی و اقتصادی شهرداری خوب است.

وی گفت: ارائه آمار و اطلاعات تفکیک املاک توسط معاونت مالی و اقتصادی که به نوعی سرمایه‌های شهرداری محسوب می‌شود ضروری است و انتظار می‌رود با روحیه کار و تلاش این تیم، تمهیدات اقتصادی لازم اتخاذ شود که در درجه نخست موجب تسهیل و روان‌سازی امور شهروندان در چارچوب قوانین و ضوابط واقعی باشد نه اینکه سلیقه‌ای عمل شود.

وی با تأکید بر اینکه در نظر گرفتن مباحث تشویقی و امتیازهای ویژه برای شهروندان همدانی و سرمایه‌گذاران امری ضروری است، بیان کرد: سرمایه‌گذاران بر اساس سخت‌گیری‌ها و شرایط نامساعد اقتصادی لاجرم در شهر دیگری سرمایه‌گذاری می‌کنند که باید در این زمینه تدابیری اندیشیده شود تا راهگشا و تأمین‌کننده درآمدها و سیاست‌های هدف‌گذاری شده شورا و شهرداری باشد.

خطرپذیری در شهرداری کمتر شده است

عسگریان با بیان اینکه متأسفانه خطرپذیری در شهرداری کمتر شده است، گفت: قوانین و ضوابط دست و پاگیر در مدیریت‌شهری باید حذف شود.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه کمیته املاک و کارشناسی در شهرداری برپا خواهد شد، یادآور شد: باید کمیته آسیب‌شناسی در حوزه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری و در مجموع شهرداری همدان به‌منظور بررسی عدم تحقق درآمدها و رسیدن به هدف‌گذاری‌ها تشکیل شود تا مسیرهایی که موجب اختلال در روند آسان‌سازی و روان سازی امور مردم می‌شود، کمتر شود؛ زیرا معتقدیم بسیاری از موانع با راهکارهای اجرایی صحیح برطرف می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز گفت: یکی از سیاست‌های اساسی این کمیسیون به عنوان متولی امور فرهنگی و اجتماعی شهر، برگزاری جشنواره‌های فصلی به عنوان یک رویداد بوده است که درخواست شده به مناسبت‌های مختلف در طی سال، برگزار شود.

رضوان سلماسی از جشنواره شهروندان برگزیده همدان به عنوان یک رویداد فرهنگی-اجتماعی در «هفته همدان» یاد کرد و افزود: شهرداری همدان بر اساس تقسیم‌بندی‌ها و برنامه‌ریزی های استان به امور محوله خود در هفته همدان پرداخته است اما لازم است این امر به صورت منسجم‌تر در سال‌های آینده در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز با اشاره به برگزاری جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، عنوان کرد: در این جلسه بنا بر درخواست شورای شهر و موافقت تمامی حاضران در نشست، قرار بر این شد تا تمامی اعضای شورا و مدیران شهرداری و دولتی در سطوح مختلف شهرستان نسبت به پرداخت عوارض نوسازی شهرداری اقدام کنند و این مهم، در قالب نماهنگ و تصاویر به منظور فرهنگ سازی بیشتر، اطلاع‌رسانی شود تا همگان بدانند که متولیان شهر بسیار زودتر از آنان برای هزینه‌های شهر اقدام داشته‌اند.

اکبر کاوسی‌امید در ادامه با اشاره به بررسی سه‌دوازدهم بودجه ۹۸ شهرداری همدان، گفت: شرط کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورا بر این بود که تحقق درآمد در پایان سه ماهه نخست سال ۹۸ به ۴۰ درصد سهم سه‌دوازدهم رسیده باشد.

وی افزود: عملکرد بودجه شهرداری همدان در ۳ ماهه نخست سال طی ۵ جلسه ۲ ساعته با حضور اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفت که سیاست‌های کلی بودجه شورا، درآمد شهرداری مناطق و پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی هم مورد بررسی قرار گرفت.

عملکرد صفر پروژه‌های عمرانی منطقه ۳ و ۴ شهرداری همدان

کاوسی‌امید در ادامه گفت: پروژه‌های عمرانی منطقه ۳ و ۴ در بازه زمانی مشخص شده، با عملکرد صفر به عنوان زنگ خطر اعلام می‌شود که همت بالای مدیران این مناطق را می‌طلبد.

وی ادامه داد: مناطق یک و دو هم وضعیت مطلوبی نداشته‌اند؛ هر چند در بررسی ۴ ماهه نخست سال ۹۸ در این دو منطقه، گزارش‌های دلگرم‌کننده‌تری ارائه شد؛ اما در مناطق سه و چهار نگرانی همچنان وجود دارد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان همچنین گفت: بودجه سال ۹۸، ۸۰۵ میلیارد تومان مصوب شده است و باید در ۳ ماهه نخست امسال ۲۰۱ میلیارد تومان محقق می‌شد که تنها ۶۰ میلیارد تومان معادل ۳۰ درصد آن تحقق یافته است.

کد خبر 4708512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =