معاینه ۱۱۵۵ جسد با مرگ غیرطبیعی در پزشکی قانونی گلستان طی سال ۹۷

گرگان- مدیر کل پزشکی قانونی استان گلستان گفت: هزار و ۱۵۵ جسد در سال قبل، مورد معاینه قرار گرفته که عمدتاً در زمره مرگ های غیرطبیعی بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین زارعی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای قضایی گلستان اظهارکرد: ۳۰ درصد پرونده های قضایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود و در گلستان جز بخش ژنتیک و DNA سایر بخش ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه در بخش آزمایشگاه امکانات آسیب شناسی و سم شناسی گلستان کامل است، افزود: در تجهیزات آزمایشگاهی مشکلی نداریم اما هزینه های نگهداری آنها بالاست.

زارعی گفت: موارد مختلف مانند، ضرب و جرح ها، حوادث ترافیکی، حواث کار، تحمل کیفر، بررسی وضعیت سلامت روانی، نقص عضو، قصور پزشکی، معاینات اجساد و غیره به پزشکی ارجاع می شود.

وی گفت: در سال گذشته در هشت مرکز استان، ۵۰ هزار و ۸۲۷ مورد کارشناسی معاینات بالینی صورت گرفته که نسبت به سال قبل دو و نیم درصد رشد داشته است.

زارعی بیان کرد: همچنین هزار و ۱۵۵ جسد در سال قبل، مورد معاینه قرار گرفته که عمدتاً در زمره مرگ های غیرطبیعی بوده و نسبت به سال قبل خود، هشت درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین مراجعان سرپایی پزشکی قانونی مربوط به تشکیل پرونده ادعای نزاع، معاینات مجدد ۲۵ درصد و تشکیل پرونده ادعای تصادف ۲۴ درصد است.

زارعی گفت: در سال گذشته، تعداد پرونده کمیسیون ها پزشکی قانونی ۵۲۳ مورد بوده که نسبت به سال قبل ۴۲ مورد رشد داشته است.

وی با بیان این که کمیسیون های تجدید نظر را هم در دستورکار قرار دادیم، اضافه کرد: دوره های تخصصی برای دانشجویان و پزشکان برگزار می کنیم.

زارعی بیان کرد: ۵۰ درصد فضاهای گلستان در شهرستان ها استیجاری بود بنابراین زمین هایی را تملک کرده و پروژه هایی را از محل منابع ملی و استانی شروع کردیم.

وی گفت: همچنین از نرم افزار یکپارچه در سطح استان استفاده کرده و از حالت جزیره ای بیرون آمده ایم.

کد خبر 4708618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =