برگزاری نشست کتابخوان ویژه کودکان کار در شیراز

شیراز- کودکان در یک نشست کتابخوان که با همکاری کتابخانه ابوریحان صورت پذیرفت شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست یکشنبه شب با حضور رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی، ابراهیمی رئیس کتابخانه ابوریحان و صفری راد مدیر کتابخانه های عمومی شیراز و تعدادی از کودکان کار و جمعی از مسئولان حضور داشتند، کودکان در خصوص کتاب‌هایی که پیشتر به آنان معرفی شده بود، سخن گفتند و توضیحاتی در خصوص محتوای کتاب و نویسنده بیان کردند.

یوسف آفرینی، رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در این نشست، گفت: باید با روش‌های گوناگون این کودکان را به تحصیل و کتابخوانی مشتاق کنیم و از این راه می‌توانیم تغییر در سبک زندگی را برای آنها ممکن سازیم.

وی اضافه کرد: چند ماه است با کمک کتابخانه ابوریحان برای تعداد قابل توجهی از کودکان کار کارت رایگان کتابخانه ها صادر کرده‌ایم، کودکان به وسیله این کارت می‌توانند علاوه بر حضور در کلیه کتابخانه های عمومی کتاب امانت بگیرند و کتاب را جهت مطالعه با خود ببرند و مطالعه کنند.

آفرینی با اشاره به اینکه کتابخانه ها بهترین مکان برای حضور کودکان هستند، افزود: مخصوصاً کتابخانه هایی که فضای ویژه برای استفاده کودکان دارند؛ در واقع هرچقدر بیشتر کودکان را در اماکن فرهنگی در گیر کنیم موجب دور شدن آنها از محیط پر خطر و پر آسیب شده‌ایم.

آفرینی گفت: بر آن هستیم که نشست کتابخوان را به شکل مداوم برای کودکان ادامه دهیم. وی افزود کتابخانه ابوریحان در یکی از پر آسیب ترین محله‌های شیراز واقع شده که وجودش برای مردم این محله غنیمت است و باید قدر آن را دانست.

به گفته رئیس اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهرداری شیراز، با همکاری این کتابخانه در یک سال گذشته برنامه‌های آموزشی و مهارتی متعددی را برای کودکان کار و خانواده‌هایشان اجرا کردیم و به امید خدا این قبیل برنامه‌ها در این مجموعه فرهنگی ادامه خواهد داشت.

آفرینی گفت: از دکتر ابراهیمی مدیر دلسوز و توانمند این کتابخانه برای همکاری‌های مستمر در خصوص آموزش کودکان کار تشکر و قدردانی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز و کتابخانه ابوریحان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان کار، پیشتر به این کودکان آموزش‌هایی در خصوص شیوه معرفی کتاب داده بودند و کتاب‌هایی به آنها ارائه شده بود، کودکان نیز محتوای کتاب‌هایی را که خوانده بودند، با دیگران به اشتراک گذاشتند.

کد خبر 4708677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =