امام حسین (ع) به جهانیان درس آزادگی داد

کاشان – عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام حسین (ع) به جهانیان درس آزادگی داد، گفت: لازمه بینش عاشورایی ایمان قوی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدهاشم حسینی بوشهری شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران کاشانی با بیان اینکه در مورد واقعه عاشورا دو قضاوت وجود دارد، اظهار داشت: قضاوت نخست آن است که برخی آن را یک واقعه معمولی می‌دانند به نحوی که در یک نقطه خاص از کره زمین بین دو دسته اتفاقاتی افتاده و در زندگی حال ما تأثیری ندارد.

وی با بیان اینکه از در دسته نخست پرونده عاشورا پس از واقعه کربلا بسته شد، افزود: دومین قضاوت حادثه عاشورا آن است که اگرچه قیام امام حسین (ع) در نقطه و زمان خاصی اتفاق افتاد اما یک رویداد معمولی نبود و در طول تاریخ این جریان عاشورا ادامه دارد و بر همین اساس زمان حال ما نیز به حادثه عاشورا مرتبط است.

عاشورا سمبل همیشگی نبرد تاریخ است

عضو مجلس خبرگان رهبری واقعه عاشورا را سمبل همیشگی نبرد تاریخ دانست و ابراز داشت: در واقعه عاشورا امام حسین (ع) به عنوان وارث پیامبران در برابر باطل ایستادگی کرد و در مقابل یزیدیان برای احیای امر به معروف و نهی از منکر از جان و مال و ناموس خود گذشت.

وی با بیان اینکه یزیدیان دیروز در مستکبران امروز تجلی دارد، گفت: امروز یزید و امام حسین (ع) وجود ندارد اما آن تفکر و مسیر باقی مانده است و بر همین اساس امروز دو اندیشه حسینی و یزیدی برقرار بوده به نحوی که این دو اندیشه در اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما وجود دارد.

پیام حسین بن علی (ع) تمام بشریت را شامل می‌شود

حسینی بوشهری با بیان اینکه پیام حسین بن علی (ع) تمام بشریت را شامل می‌شود، اظهار داشت: رسالت امام حسین (ع) یک رسالت جهانی است و بر همین اساس هندوها نیز در روز عاشورا شربت توزیع کرده و از عزاداران امام حسین (ع) پذیرایی می‌کنند و معتقد هستند امام حسین (ع) تنها به شیعیان اختصاص ندارد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) به جهانیان درس آزادگی داد، افزود: از آنجا که ما عاشورایی هستیم لازم است تا بینش عاشورایی نیز در زندگی ما وجود داشته باشد و بر همین اساس لازم است تا قیام اباعبدالله الحسین (ع) در مدرسه، دانشگاه و حوزه تجلی پیدا کند چراکه بینش عاشورایی به معنای انجام امور بر مبنای رضای الهی است.

افرادی که ایمان فصلی دارند نمی‌توانند بینش عاشورایی داشته باشند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ماندگاری نام امام حسین (ع) در تاریخ به دلیل عدم پذیرش ظلم و ستم است، ابراز داشت: افرادی که ایمان فصلی دارند نمی‌توانند بینش عاشورایی داشته باشند؛ «زبیر» یکی از آن افرادی است که در برهه‌ای از زمان در رکاب پیامبر اکرم (ص) شمشیر می‌زد اما به دلیل عدم نفوذ ایمان در دل و جان وی در کنار دشمنان اسلام به جنگ با ولی خدا می‌پرداخت.

وی ضمن اشاره به وجود مشکلات متعدد برای مردم گفت: وجود این مشکلات دلیلی برای قطع ارتباط با خدا نیست چراکه اگر ما خودمان را دین دار می‌دانیم باید دست به دعا برداریم تا خداوند گره از مشکلات مسلمان بگشاید در حالی که متأسفانه برخی افراد ایمان مقطعی دارند.

کد خبر 4708855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =