۳۰۰۰ لرستانی در سامانه «سماح» ثبت‌نام کردند

خرم‌آباد- مدیرکل حج و زیارت لرستان با اشاره به اینکه تاکنون ۳ هزار لرستانی در سامانه «سماح» ثبت نام کرده اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران لرستانی تا مرز ۷۰ هزار نفر هم برسد.

محمد خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار نفر از هم استانی‌های عزیز برای شرکت در پیاده روی اربعین و تشرف به عراق در سامانه «سماح» ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: تعدادی متقاضی نیز داشته‌ایم که چون اعتبار گذرنامه آنها به اتمام رسیده بود برای دریافت گذرنامه جدید اقدام کرده‌اند.

مرز خروجی زائران لرستانی مرز مهران است

وی با بیان اینکه زائران عزیز پس از ثبت نام در سامانه سماح و با در دست داشتن گذرنامه خود می‌توانند از دهم محرم با مراجعه به مرزهای خروجی به عراق مشرف شوند، تصریح کرد: مرز خروجی زائران لرستانی مرز مهران است.

افراد می‌توانند از دهم محرم که ۱۹ شهریور می‌شود تا ۷ آبان ماه، در عراق حضور داشته باشند

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه امسال زمان حضور زائران در عراق طولانی است و افراد می‌توانند از دهم محرم که ۱۹ شهریور می‌شود تا ۷ آبان ماه، در عراق حضور داشته باشند، افزود: برنامه ریزی خیلی خوبی از سوی ستاد اربعین برای اسکان و تأمین نیازهای زائران شده است.

خسروی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح الزامی است، ادامه داد: افراد به کشور دیگری می‌روند لذا اگر می‌خواهند خدمات درمانی بگیرند باید در سامانه ثبت نام کرده باشند.

هزینه ثبت نام در سامانه سماح از طریق دفاتر زیارتی ۲۵ هزار تومان و توسط خود اشخاص ۲۲ هزار تومان است

وی با بیان اینکه هزینه ثبت نام در سامانه سماح ۲۵ هزار تومان است که ۱۵ هزار تومان آن بابت هزینه بیمه اخذ می‌شود که این بیمه از پایانه مرزی تا زمانی که برمی گردند را شامل می‌شود، ۷ هزار تومان بابت خدمات درمانی امدادی اخذ شده و ۳ هزار تومان نیز برای انجام ثبت نام از سوی دفاتر زیارتی اخذ می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت لرستان با تاکید بر اینکه پس از ثبت نام‌‬ کارت بیمه و کارت خدمات درمانی و رسید سامانه سماح تقدیم افراد می‌شود، افزود: افراد خودشان هم می‌توانند با استفاده از گوشی همراه و یا رایانه خانگی به سامانه سماح مراجعه و ثبت نام کنند که در این صورت هزینه ثبت نام ۲۲ هزار تومان می‌شود.

تخلف مطالبه مبالغ بیشتر به حج و زیارت گزارش شود

خسروی با اشاره به اینکه هیچ‌کسی حق ندارد هیچ‌گونه وجهی غیر از مبالغ اعلام شده از افراد بگیرد، یادآور شد: اگر کسی مبلغی اضافه بر مبالغ اعلام شده از زائران عزیز مطالبه کرد، افراد می‌توانند از طریق شماره تماس ۳۳۲۳۹۳۹۲ مورد را گزارش دهند.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ دفتر زیارتی در سراسر استان داریم که کار ثبت نام زائران را انجام می‌دهند، در شهرهایی که دفتر ثابت نداریم نیز دفتر موقت راه اندازی شده است و تمام افراد می‌توانند با مراجعه به این دفاتر ثبت نام کنند، تصریح کرد: سال قبل نزدیک به ۳۰ هزار زائر اربعین در لرستان داشتیم.

تعداد زائران لرستانی تا مرز ۷۰ هزار نفر هم خواهد رسید

مدیرکل حج و زیارت لرستان خاطرنشان کرد: ‬امسال به نظر می‌رسد تعداد زائران لرستانی تا مرز ۷۰ هزار نفر هم برسد؛ تا ایام اربعین نیز یک ماه فرصت است و زمان مناسبی برای ثبت نام زائران فراهم است.

خسروی یادآور شد: امسال از قبل اطلاع رسانی شد و مردم می‌توانند با آرامش خاطر ثبت نام خود را انجام دهند.

کد خبر 4708957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =