اقتصاد کشور باید بر پایه سرمایه‌گذاری روی جوانان شکل گیرد

سمنان - معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: امروز اگر می‌خواهیم بر محور توسعه حرکت کنیم باید اقتصادمان بر پایه سرمایه‌گذاری روی ظرفیت و نیروی جوانان شکلی دوباره گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری عصر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری و توسعه اقتصادی دانش‌بنیان و رونق تولید به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان ضمن بیان اینکه حرکت بومی و سرمایه‌گذاری بر نخبگان همان نکته‌ای است که باعث تحول در استان سمنان می‌شود، تأکید کرد: این استان دارای منابع بسیار خوبی است اما سوال اساسی اینجا است که آیا با خام فروشی می‌توان به پیشرفت دست‌یافت؟

وی بابیان اینکه کشور را نمی‌توان با مواد خام اداره کرد، افزود: باید این را در نظر داشت که دانش روی ماده خام می‌تواند باعث ایجاد ارزش‌افزوده شود درنتیجه دانش در اینجا می‌تواند ظرفیتی برای ارتقای اقتصادی محسوب شود.

معاون رئیس‌جمهور بابیان اینکه باید اقتصادی داشته باشیم که روی سرمایه انسانی سرمایه‌گذاری کرده باشد، تأکید داشت: نقش دولت در توسعه دانش‌بنیان، زیرساختی است.

ستاری بابیان اینکه امروز دانشگاه‌های استان سمنان باید بدانند که با ورود دولت سقف آرزوهای آنان محدود می‌شود، گفت: دانشگاه و دانشجو اگر می‌خواهد جزئی از اقتصاد جامعه شود باید مثل همه دانشگاه‌های مدرن دنیا درصدی از درآمد خود را از محل فروش فنّاوری کسب کند اگر این اتفاق رخ دهد می‌تواند محور توسعه حرکت جمعی باشد.

وی بابیان اینکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی باید روی جوان‌ها انجام شود، گفت: اگر استان‌های ما به این‌سو حرکت کند به توسعه خواهند رسید و از سوی دیگر خرد جمعی و حرکت جمعی می‌تواند ما را به سمت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی سوق دهد.

معاون رئیس‌جمهور بابیان اینکه پارک علم و فناوری استان سمنان نیز باید حمایت شود، گفت: امروز معتقد هستیم که با همدلی می‌توانیم فضایی را ایجاد کنیم که بخشی از اقتصاد استان از طریق همین شرکت‌های دانش‌بنیان بچرخد. این شرکت‌ها می‌توانند محرکی برای اقتصاد باشند چراکه در وجودشان تحول قرار دارد.

ستاری گفت: امیدواریم با کمک نمایندگان مجلس بتوانیم محیطی را ایجاد کنیم که جوان‌های استان سمنان مشغول کار و تولید شوند گرچه نرخ بیکاری در این استان مناسب است اما واقعیت این است که باید برای جوانان تحصیل‌کرده تلاش کنیم چراکه هرکدام از جوان‌ها یک معدن یا یک چاه نفت برای کشور هستند.

کد خبر 4709665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =