تعداد گردشگران خارجی در زمان مدیریت «مونسان» افزایش یافته است

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: به طور کلی ۵۲ درصد ورود گردشگران خارجی به کشورمان در دوران مدیریت مونسان در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد لاهوتی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: منتقدان مونسان در جلسه علنی امروز به بحث کمبود نیرو در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و ضرورت تبدیل نیروهای شرکتی به قراردادی اشاره کردند، این در حالی است که خود مونسان یکی از مشکلات این سازمان را کمبود نیروی انسانی می داند اما همه می دانیم که وی اجازه افزایش نیرو و تبدیل نیروهای شرکتی به قراردادی را ندارد و از حیطه وظایف وی خارج اشت.

وی با اشاره به مشکلات مالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، افزود: سال گذشته کل منابعی که در اختیار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار گرفت، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بود که معلوم نیست این اعتبار هم به طور کامل به این سازمان اختصاص داده شده است یا خیر و این سازمان مشکل کمبود منابع دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: مشکلات مالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حالی است که سال گذشته حدود ۶۰۰ میلیون دلار در بخش صنایع دستی و میراث فرهنگی صادرات داشتیم، در حالی‌که این سازمان دچار مشکلات عدیده مالی است.

لاهوتی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری رتبه سوم را در جهان در ایجاد اشتغال و بهبود اقتصاد دارد، تصریح کرد: بر این اساس باید وزیر میراث فرهنگی و گردشگری فردی باتجربه باشد که به مسئولیت های خود در این بخش کاملا واقف باشد و مونسان این ویژگی را دارد.

وی افزود: طبق آمار، به طور کلی در زمان مدیریت مونسان میزان ورود گردشگران خارجی به کشور حدود ۵۲ درصد افزایش یافته و در چهارماهه نخست امسال هم حدود ۴۰ درصد ورود گردشگران خارجی به کشورمان افزایش یافته است.

این نماینده مجلس با اشاره به حذف روادید چین و عمان، تصریح کرد: این رویه باید همچنان ادامه یابد، چرا که منجر به افزایش تعداد گردشگران از کشورمان خواهد شد.

لاهوتی خاطرنشان کرد: همچنین یکی دیگر از نکات قابل توجه درباره وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری این است که وی در مدت مسئولیت خود در سازمان میراث فرهنگی به همه استان های کشور سفر کرد و توجه ویژه ای به حل مشکلات شهرستان ها و استان ها داشت.

کد خبر 4710021

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =