۲۲۰طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰درصد در مرکزی شناسایی شده است

اراک- معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: طبق آمار حدود ۲۲۰ طرح اقتصادی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان مرکزی وجود دارد که با راه‌اندازی این طرح‌ها ۱۱ هزار شغل ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی صبح روز سه شنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: سال گذشته سهم استان از پرداخت تسهیلات رونق تولید بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود اما با فعالیت همه دستگاه‌های اجرایی و همکاری بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در پایان سال بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

وی افزود: این رقم نشان می‌دهد اغلب بانک‌های استان مرکزی هوشمندانه توانستند به موضوع رونق تولید کمک کنند. انتظار داریم امسال هم چون سال گذشته این همکاری بیشتر ادامه پیدا کند.

فرخی خاطرنشان کرد: البته سال گذشته تسهیلات بین بانک‌ها سهمیه بندی شد، ولی برخی از بانک‌ها و مؤسسات خصوصی در این حوزه فعال نبودند و از منظر ما اینگونه بانک‌ها و مؤسسات در اشتغال و رونق تولید در استان کمرنگ حضور داشتند.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی بیان داشت: اینگونه تسهیلات برای رونق تولید تعریف شده و هدف هم جلوگیری از تعطیلی واحدها و بنگاه‌های اقتصادی تولیدی و بیکار شدن کارگران است. همه باید کمک کنیم تا در استان رونق تولید اتفاق بیفتد.

فرخی در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف هستند بخش‌هایی که امکان اعطای تسهیلات وجود دارد شناسایی و اولویت بندی کنند و منتظر نباشند متقاضیان به ما مراجعه کنند چرا که خیلی اوقات، متقاضیان و مخاطبان اطلاعی از ظرفیت‌های موجود ندارند لکن ما باید آنها را در این مورد توجیه کنیم.

وی اظهار داشت: در حوزه گردشگری و حوزه معدن باید بیشتر کار کنیم و سعی شود از همین ظرفیت‌های به وجود آمده بیشتر در رابطه با تکمیل طرح‌های نیمه تمام و مخصوصاً با پیشرفت‌های بالای ۶۰ درصد اقدام شود.

فرخی گفت: طبق آمار حدود ۲۲۰ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان شناسایی شده است. چنانچه این طرح‌ها به ثمر برسند، حدود ۱۱ هزار شغل در استان مرکزی ایجاد می‌شود بنابراین برای تکمیل این طرح‌های نیمه تمام باید به طور جدی پیگیری داشته باشیم.

کد خبر 4710086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =