همکاری شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین و نهاد رهبری دانشگاه ها

قزوین- دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین برای افزایش همکاری‌ها و ساماندهی امور تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین روز سه شنبه برای افزایش همکاری‌ها و ساماندهی امور تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه توسط حجت الاسلام فاطمی نسب به نمایندگی از شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین و حجت الاسلام حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین به امضا رسید.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه افزایش مشارکت و همکاری دو نهاد در برنامه‌های یکدیگر و افزایش کمی و کیفی برنامه‌های این دو نهاد است.

حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین در حاشیه این جلسه اظهار داشت: جامعه دانشگاهی که متشکل از اساتید، دانشجویان، کارمندان و ائمه جماعات می‌شود برای نهاد نماز جمعه استان قزوین بسیار با اهمیت است و به همین دلیل سعی کردیم تا با انعقاد این تفاهم نامه از ظرفیت این قشر به نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود: حضور دانشجویان و اساتید در ستادهای نماز جمعه و شرکت آنها در نماز جمعه سبب افزایش غنای برنامه‌های فرهنگی و فکری ستادهای نماز جمعه می‌شود که این مهم را تمامی مسئولان ستاد نماز جمعه باید در دستور کار قرار دهند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین عنوان کرد: یکی از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری در حوزه نماز جمعه استفاده از ظرفیت دانشجویان به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها است که با انعقاد این تفاهم نامه دانشجویان به صورت سازماندهی تر شده‌ای در نماز جمعه شرکت می‌کنند.

فاطمی نسب گفت: در طرف مقابل نهاد نماز جمعه استان قزوین هم ظرفیت‌هایی را می‌تواند برای نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فراهم کند که این نهاد آمادگی کامل را برای اجرای این مهم دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه شاهد حضور بیش از پیش جامعه دانشگاهی در نماز جمعه و همینطور حضور ائمه جمعه در جامعه دانشگاهی باشیم.
 

کد خبر 4710091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =