حضور تیم های آمر به معروف در هیئت ها/ برگزاری ۲۷ برنامه محوری

بیرجند- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی با اشاره به حضور تیم های آمر به معروف در هیئت ها طی دهه اول محرم، گفت: تاکنون در قالب طرح تذکر لسانی هزار و ۷۲ نفر آموزش دیده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی قاسمی صبح سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: قیام امام حسین (ع) احیاء امر و دین اسلام بود از این رو آغاز ماه محرم با هفته اما مصادف شده است.

وی با اشاره به تشکیل ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در سراسر کشور، بیان کرد: این ستاد مردمی بوده و وابسته به دولت نیست اما تمام دولت را موظف کرده همانند مردم در ترویج معروفات بکوشند.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه این ستاد همه ساله برنامه‌هایی متنوعی برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در دستور کار قرار می‌دهد، عنوان داشت: در این راستا هماهنگی خوبی با نهادها، سازمان‌ها و بازاریان برای ترویج فرهنگ امر به معروف داشته‌ایم که این اقدامات رو به پیشرفت است.

جداسازی اتاق کارمندان زن و مرد در ۷۰ درصد ادارات

قاسمی، پیگیری سالم سازی و پیشگیری از مسائل غیرشرعی در ادارات را یکی از این برنامه‌ها اعلام کرد و گفت: این کار با جداسازی محیط کاری خواهران و برادران در ادارات در حال انجام بوده و تاکنون در بیش از ۷۰ درصد ادارات جداسازی کارمندان زن و مرد انجام شده است.

وی از تشکیل گروه طلایه‌داران معروف در بیش از ۷۶ دستگاه اجرایی استان خبر داد و گفت: تاکنون در قالب طرح تذکر لسانی بیش از یک هزار و ۷۲ نفر آموزش دیده و برای ۹۱۴ نفر نیز کارت صادر شده که این افراد مأموریت تذکر لسانی را بر عهده دارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی، فضا سازی شهر در ایام و مناسبت‌ها، اعزام مبلغ به مساجد شهر و روستا، نظارت بر دستگاه‌های اجرایی در جهت امر به معروف و نهی از منکر، نظارت بر عملکرد اسلامی کردن دستگاه‌ها، تشکیل شوراها در مساجد و دستگاه‌ها، سامان دهی گروه‌های موسیقی، حضور گروه‌های امر به معروف در نمایشگاه‌ها پارک‌ها و جاده سلامت بازار و در سطح شهر و برگزاری گفتمان دینی در دانشگاه‌ها، مساجد و مدارس را از دیگر اقدامات این ستاد در سال جاری عنوان کرد.

برگزاری راهپیمایی سراسری طلایه داران برای حمایت از آمران به معروف

قاسمی همچنین به برنامه‌های این ستاد در هفته امر به و معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: طی این هفته بیش از ۲۷ عنوان برنامه محوری در سطح استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور تیم‌های آمر به معروف در هیئت‌ها طی این هفته، بیان داشت: تذکر لسانی در این هفته شدت بیشتری می‌گیرد و گروه‌های طلایه دار امر به معروف این کار را انجام خواهند داد تا سالم سازی محیط را در این ایام داشته باشیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین در این هفته تجمع و راهپیمایی سراسری طلایه داران برای حمایت از آمران به معروف و مخالفت با مظاهر فساد و بی حجابی بعد از نماز جمعه برگزار خواهد شد.

قاسمی، هماهنگی با دستگاه‌ها و مشارکت با دستگاه‌ها در راستای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری جلسه با حضور نخبگان و برای تبیین کار امر و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، راه اندازی کرسی‌های ازاد اندیشی، جلسات هم اندیشی و تبلیغی در ادارات، هماهنگی در فضای مجازی و تولید آثار، سخنرانی دبیران ستادهای شهرستانی در نماز جمعه، برپایی نمایشگاه‌های «همه ما مسئول هستیم» را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.

وی با اشاره به اینکه قانون امر و به معروف و نهی از منکر در سال ۹۴ مصوب شد، بیان کرد: در این قانون وظایف ۲۲ دستگاه تعیین شده است.

هیچکس از قانون امر به معروف و نهی از منکر معاف نیست

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بر لزوم مشارکت همگانی در ترویج این فرهنگ تأکید کرد و گفت: هیچکس از قانون امر به معروف و نهی از منکر معاف نیست و همه مردم وظیفه همگانی در این زمینه دارند.

قاسمی با بیان اینکه دشمنان به دنبال این هستند با ترویج منکرات کشور را به بن بست بکشانند، افزود: هرچند مظاهر منکر در استان ما کمتر است اما وجود دارد.

کد خبر 4710222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =