اکثر تخلفات صنفی فریدونشهر در زمینه گران فروشی کالاست

فریدونشهر-رئیس اتاق اصناف فریدونشهر گفت: تخلفات صنفی شهرستان فریدونشهر بیشتر در زمینه گران فروشی، عدم نصب اتیکت قیمت و تداخل صنفی بوده است.

قنبرعلی دهقان در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان این موضوع که در شهرستان فریدونشهر از دو راهی «ازونبلاغ» تا پشتکوه دوم ۱۴۰۷ پروانه کسب واحد صنفی صادر شده است، اظهار داشت: از این میزان یک مورد در شهر فریدونشهر و حدود ۴۰۰ مورد در شهر برف انبار و روستاهای اطراف پراکنده هستند به نوعی که در دورترین روستاهای شهرستان مانند «مصیر» و «پشندگان» نیز برای متقاضیان امر پروانه کسب صادر کردیم.

افزایش چشمگیر متقاضیان خانم پروانه کسب کار

وی ضمن بیان این مطلب که پروانه‌های کسب صادر شده صنفی در شهرستان فریدونشهر در دو نوع عادی و ایثارگری صادر می‌شود، ابراز داشت: تعداد پروانه کسب صادر شده برای واحدهای تولیدی ۲۷۲ مورد، واحد خدمات فنی ۲۱۶ مورد، واحد توزیعی ۷۹۴ مورد و در واحد خدماتی ۱۲۵ مورد است و صاحبان پروانه کسب صنفی شهرستان به تفکیک جنسیت یک هزار و ۲۴۵ نفر آقا و ۱۶۲ نفر خانم هستند.

رئیس اتاق اصناف فریدونشهر افزود: اخیراً متقاضیان پروانه کسب خانم نسبت به آقا افزایش پیدا کرده است که این به خاطر شرایط اقتصادی خانواده‌ها است و اینکه درآمد شغل مغازه داری به ویژه در بعضی واحدها در شهرستان فریدونشهر جوابگوی مخارج سنگین یک مرد متأهل نیست.

تخلفات صنفی شهرستان فریدونشهر بیشتر در زمینه گران فروشی و عدم نصب اتیکت قیمت است

وی با اشاره به این موضوع که تخلفات صنفی شهرستان فریدونشهر بیشتر در زمینه گران فروشی عدم نصب اتیکت قیمت و تداخل صنفی است، تصریح کرد: بازرس‌های اصناف، اداره صنعت معدن و تجارت و اداره بهداشت و درمان به واحدهای صنفی و مغازه‌ها سرکشی کرده و با مشاهده پروانه کسب و بررسی تخلفات در صورت مشاهده تخلف فرم گزارش را تکمیل و به تعزیرات حکومتی ارسال می‌کنند.

دهقان بیان داشت: اداره تعزیرات طبق گفته‌های بازرس و فرد متخلف قضاوت را انجام داده و در صورت صحت تخلف جریمه نقدی برای فرد متخلف در نظر گرفته می‌شود.

کد خبر 4710260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =