کودکان بد سرپرست به فضای امن نیاز دارند

یک استاد دانشگاه گفت: بسامد بالای رنگ سیاه و توجه به پنجره در نقاشی کودکان بدسرست موضوعی است که باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد.

ماندانا سپاسی، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: کودکان آینده سازان کشور هستند و به همین دلیل توجه به روحیات، نیازها و تقویت اعتماد به نقس در آنها بسیار ضروری است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه یک روزه نقاشی در شیرخوارگاهی در جنوب تهران، گفت: هدف حوزه هنری کودک و نوجوان از برگزاری چنین کارگاه‌هایی، ارتقاء خلاقیت در کودکان، ایجاد فضای شاد، تقویت روحیه همکاری و ارتقاء مهارت خوب دیدن و تجسم کردن است.

کارشناس هنری حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به ضرورت برگزاری این کارگاه ها، ادامه داد: باید بچه ها باور کنند که به آنها اهمیت داده می شود. کودکان بد سرپرستی که به شیرخوارگاه ها سپرده می شوند، می دانند خانواده، آنها را رها کرده است. برگزاری چنین برنامه هایی باعث می شود احساس طرد شدگی در این کودکان کمتر شود. باید باور کنند که حمایت از آن ها وجود دارد و این باعث احساس اعتماد به نفس در آن ها می شود.

این استاد دانشگاه گفت: گرایش به رنگ های تیره در این کودکان تا ۶ سال و همچنین بسامد بالای طراحی پنجره و روزنه نشان می دهد باید توجه بیشتری به این کودکان و خواسته های آنها صورت گیرد. این کودکان نیاز به فضای امن دارند که باید به صورت روحی و عینی برای آن ها فراهم شود.

سپاسی درباره برنامه های این کارگاه یک روزه، افزود: آموزش رنگ آمیزی، استفاده از ابزار برای تصویرسازی و توجه به کار گروهی از موضوعاتی بود که ما در این کارگاه بر روی آن تمرکز داشتیم. 

وی گفت: با توجه به اهمیت موضوع به لحاظ آموزش و ارتقاء خلاقیت از یکسو و ضرورت حذف حس طرد شدگی در این کودکان، امیدوارم شاهد برگزاری بیشتر چنین فعالیت هایی باشیم.

کد خبر 4710265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =