مردم باید برابر قانون رفتار خود را در جامعه تنظیم کنند

کرمان - رئیس دفتر عقیدتی سیاسی ناجا گفت: مردم باید با قانون آشنا باشند و برابر قانون رفتار خود را در جامعه تنظیم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید علیرضا ادیانی ظهر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: از تلاش شبانه روزی همه کارکنان نیروی انتظامی که به درستی از طرف رهبر، مجاهدان نام گرفتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی در ارتباط با قرار گرفتن مردم و نیروی انتظامی در بحث امر به معروف و نهی از منکر افزود: در نظام اسلامی مردم ولی نعمتند و حکومت اسلامی برای ایجاد نظم و امنیت شهروندان مسلمان و غیرمسلمان وظیفه دارد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی ناجا گفت: امنیت به دو قسمت تقسیم می‌شود بخشی مربوطه به مسائل سیاسی و اجتماعی است و قسمتی از آن بخش روانی جامعه را در برمی‌گیرد.

ادیانی ادامه داد: در نظام اسلامی برابر اصل هشتم قانون همه مردم مانند اعضای یک پیکرند و مسئولیت دارند که ارزش‌ها را در میان خودشان نهادینه کنند و منکرات و عواملی که سبب زشتی چهره جامعه می‌شوند را توسط امر به معروف بزدایند.

وی یادآور شد: امر به معروف مراتبی دارد مرحله اول انزجار قلبی و مرحله دوم زبانی است لذا کسانی که قانون و امور شهروندان را رعایت نکنند و افرادی که از ارزش‌های اسلامی تخطی کنند را فقه‌های عالم و همه نظام‌های سیاسی پای میز محاکمه می‌آورند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی ناجا گفت: حکومت، نماینده مردم است بنابراین اگر جایی ببیند عده‌ای از حدود حکومت تجاوز می‌کنند قانون دارد و با عنوان قوه قهریه با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی. افزود: نیروی انتظامی از دل همین ملت است و تحت اجتماعی به عنوان نیروی انتظامی جمع شدند و کسانی را که به امنیت مردم خدشه وارد می‌کنند و از آن تعدی می‌کنند با عنوان حاکمیتی ورود پیدا خواهند کرد.

ادیانی تصریح کرد: نیروی انتظامی هیچ وقت در زندگی خصوص مردم ورود نمی‌کند و به شهروندان کمک می‌کند تا زندگی با آرامش داشته باشند قطعاً همراهی، همدلی و خواست مردم و تذکر لسانی مردم به عدم ورود پلیس کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم باید با قانون آشنا باشند و برابر قانون رفتار خود را در جامعه تنظیم کنند، گفت: آنهایی که برای ترویج ارزش‌ها و زدودن غیر ارزش‌ها به عنوان دلسوزان جامعه ورود پیدا می‌کنند اگر کشته شوند شهید محسوب می‌شوند و به گفته رهبر معظم انقلاب «کسانی که امر به معروف می‌کنند گروهی امر به معروف و نهی از منکر کنند تا مغلوب فرد فاعل منکر نشوند» لذا اگر گروهی اقدام کنند اقدامشان مؤثر خواهد بود.

رئیس دفتر عقیدتی، سیاسی ناجا یادآور شد: اگر مردم به صورت جدی به مسئله امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا کنند قطعاً اثرگذار است از وظایف نیروی انتظامی حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر است قوه قضائیه مصمم است با مرتکبین به شدت برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه اکثر مردم قانون را رعایت می‌کنند و بخشی از جامعه رعایت نمی‌کنند که مربوط به جهل آن‌ها است، افزود: مجازات جرم کاهش پیدا کرده است و باید متناسب با جرم مجازات آن تعیین شود لذا مجازات جرم باید بالا رود تا مرتکبین جرم به سادگی نتوانند خلافی مرتکب شوند.

کد خبر 4710267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =