استفاده از سازمان های مردم نهاد برای نشاط اجتماعی در ایلام

ایلام - معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: از سازمان های مردم نهاد برای نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی در ایلام استفاده می شود.

محمد نوذری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهمترین مباحث توسعه در جامعه امروز و قرن بیست و یکم در دنیا قرن همیاری و مشارکت اجتماعی است، هر جا مردم را در تصمیم گیری ها دخیل و مشارکت را به مردم دهیم قطعاً مردم بهتر عمل و مدیریت می‌کنند.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در استان ایلام به عنوان یک موضوع مهم در حوزه اجتماعی به آن پرداخته‌ایم بحث استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در استان ایلام بود که در دو حوزه توسعه کمی و کیفی به این موضوع پرداخته شد.

وی ادامه داد: از ابتدای شکل گیری سازمان‌های مردم نهاد تا سال ۹۶ حدود ۲۳۳ سازمان مردم نهاد در استان ایلام فعال بود و از سال ۹۶ تا ۹۸ به مدت این دو سال رشد ۱۰۰ درصدی در این حوزه داشته‌ایم.

نوذری اظهار داشت: هم اکنون در استان حدود ۴۶۶ سازمان مردم نهاد در حوزه‌های مختلف فعال است، نکته‌ای که در این زمینه بسیار مهم بود این بود که ما بتوانیم این سازمان‌های مردم نهاد را نیز کیفی سازی کنیم و صرفاً این نباشد که فقط سازمان‌های مردم نهاد را افزایش دهیم و با این سازمان‌ها قراردادهای اجتماعی بسته شد.

نوذری عنوان کرد: حدود ۴۰۰ برنامه از سال گذشته تا به اکنون با سازمان مردم نهاد منعقد شده است، در این راستا برنامه‌هایی در دست اجرا داریم که بتوانیم از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در دو حوزه افزایش نشاط اجتماعی در جامعه و نیز کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم.

وی افزود: این دو حوزه به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی حوزه سیاسی و اجتماعی استان مطرح شده است.

کد خبر 4710282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =