آغاز توزیع کالاهای اساسی بین هیئت های مذهبی خراسان جنوبی از فردا

بیرجند- رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان جنوبی از آغاز توزیع کالای اساسی بین هیئت های مذهبی از فردا خبر داد و گفت: این کالاها شامل برنج، گوشت و شکر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا عباسی مقدم ظهر سه شنبه در همایش پرچمداران عاشورا اظهار داشت: اساس دین اسلام عاشورا بوده، با عاشورا پیوند خورده و به برکت عاشورا باقی مانده است.

وی با بیان اینکه در امتداد عاشورا این هیئت‌ها هستند که باید راه امام حسین (ع) را ادامه دهند، بیان کرد: با قیام امام حسین (ع) بود که مسئله عاشورا روز به روز ادامه پیدا کرد و بر عظمت آن نیز روز به روز افزوده می‌شود.

وی خطاب به مسئولان هیئت‌های مذهبی استان گفت: شما پرچم داران عاشورا و بازوی ولایت هستید.

مسیر هیئت‌ها در روز عاشورا

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سنوات گذشته حرکت هیئت‌ها در بیرجند را از شب هشتم محرم داریم، افزود: مسیر هیئت‌ها همانند سال قبل است که امسال یک مسیر به آنها اضافه شده است.

عباسی با بیان اینکه در روز عاشورا نیز چهار مسیر برای حرکت هیئت‌ها به سمت قتلگاه پیش بینی شده است، بیان کرد: خیابان شهدا به سمت سه راه اسدی- میدان امام حسین و قتلگاه، حرکت از میدان امام خمینی (ره) - خیابان جمهوری- سه راه اسدی- میدان امام حسین (ع) و قتلگاه، خیابان انقلاب - میدان امام حسین (ع) – قتلگاه از جمله مسیرهای هرساله هیئت‌ها در روز عاشورا است.

وی با بیان اینکه همچنین امسال مسیر جدید برای هیئت‌های شمال شهر پیش بینی شده است، عنوان داشت: این مسیر نیز از بلوار مصلی- خیابان جمهوری- میدان امام حسین (ع) به سمت قتلگاه خواهد بود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی ادامه داد: امسال نماز ظهر عاشورا در قطعه دوم شهدا به امامت ایت الله عبادی برگزار می‌شود.

جمع آوری ایستگاه‌های بدون مجوز

عباسی با بیان اینکه داد مردم از طبل‌ها به خصوص طبل‌های بزرگ درآمده و تعداد سنج‌های زیاد در برخی از هیئت‌ها از نظر آلودگی صوتی مشکل ایجاد می‌کند، از هیئت‌های مذهبی خواست از استفاده از این طبل‌ها و سنج‌های زیاد خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه برپایی ایستگاه صلواتی باید با مجوز شورا باشد، افزود: ایستگاه‌های بدون مجوز و همچنین هیئتی که مجوز جلوی پرچم نداشته باشد، جمع آوری می‌شود.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی همچنین به راه اندازی سامانه جامع هیئت و خدمات فرهنگی اشاره کرد و گفت: همه هیئتی‌ها و مداحان می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

عباسی اضافه کرد: همچنین تمام هیئت‌ها باید ثبت سامانه طوبی شوند و اگر وارد نشوند در آینده نزدیک مجوز آنها لغو می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح همیار محرم، گفت: این طرح نیز همه ساله اجرا می‌شود و در این طرح از هر هیئت پنج نفر آموزش داده می‌شوند تا نظم و انتظامات هیئت را بر عهده بگیرند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی از آغاز توزیع کالای اساسی بین هیئت‌های مذهبی از فردا خبر داد و افزود: این کالاها شامل برنج، گوشت و شکر خواهند بود.

کد خبر 4710295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =