عضو مستعفی رئیس شورای شهر بروجرد شد!

بروجرد- در ادامه ماجراهای عجیب شورای شهر بروجرد این بار «فریبرز محسنی» عضو مستعفی رئیس شورا شد؛ این در حالیست که محسنی حتی در جلسه انتخابات هیئت رئیسه شورا نیز حضور نداشت.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از کش و قوس‌های فراوان ظهر سه شنبه با حضور اعضای شورای شهر بروجرد و فرماندار بروجرد در ششمین جلسه تعیین هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بروجرد که در محل شورا برگزار شد، با تمکین به قانون بین دو عضو شورا که برای پست ریاست شورا کاندیدا شده بودند قرعه کشی انجام شد و نام «فریبرز محسنی» عضو مستعفی شورا بیرون آمد و به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد انتخاب و معرفی شد.

عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد در این جلسه اظهار داشت: با برگزاری جلسات و بررسی استعلامات هر دو عضو شورا که متقاضی ریاست شورا بودند و اعلام نتایج آن از سوی استانداری و وزارت کشور و برای دوری از حاشیه سازی ها و ایجاد آرامش در سطح شهر، ترجیح دادیم تصمیم آخر را اول نگیریم.

استعفای «فریبرز محسنی» هنوز به تأیید کمیته انطباق نرسیده است

وی تصریح کرد: به همین دلیل با برگزاری سه جلسه اول، از اعضا خواستیم بخاطر خدمت به همشهریان و گذشت از حقوق خود حضور داشته باشند و اجازه ندهند دشمن از آب گل آلود بهره برداری کند که البته در جلسه سوم سه نفر از اعضا به نشانه اعتراض نسبت به بر برگزاری قرعه کشی برای انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر بروجرد استعفا دادند.

فرماندار بروجرد ادامه داد: نمی‌خواستیم تصمیم عجولانه بگیریم چون به هرحال طبق قانون اعضای شورا حق دارند به هر دلیل استعفای خود را به رئیس شورا اعلام کنند و در اولین جلسه، طبق تشخیص رئیس شورا استعفای آنها بر روی کاغذ آورده می‌شود و تا زمانی که استعفای آن عضو در جلسه علنی شورا مطرح نشده، رئیس شورا موظف است استعفای عضو مستعفی را به کمیته انطباق اعلام کند.

عضو مستعفی امروز چهار جلسه غیبت کرده است و اگر تا شش جلسه غیبت کند طبق قانون سلب عضویت می‌شود

رحیمی با بیان اینکه اگر در جامعه مطابق قانون عمل کنیم مشکلاتی از این دست پیش نخواهد آمد، تاکید کرد: عضو مستعفی امروز چهار جلسه غیبت کرده است و اگر تا شش جلسه غیبت کند طبق قانون سلب عضویت می‌شود اما چون تا به امروز استعفای وی مورد موافقت کمیته انطباق و شورای حل اختلاف استان واقع نشده است لذا به طور قانونی و رسمی عضو شورای شهر بروجرد تلقی شده و شرکت دادن نام وی در قرعه کشی قانونی است.

وی افزود: طبق قوانین اعلام شده به فرمانداری و شخص فرماندار امروز این قرعه کشی انجام، رئیس شورا انتخاب و قانون اجرا شد که اگر نسبت به این اعلام عدم تمکین می‌کردیم به منزله سرپیچی از مر قانون تلقی و متخلف شناخته می‌شدیم.

اعتراض دیگر کاندیدای ریاست شورا

محمد ابراهیم بیاتی عضو شورای شهر بروجرد نیز که به عنوان کاندیدای ریاست شورا شرکت کرده بود در این جلسه با اعتراض به قرعه کشی انجام شده برای تعیین رئیس شورای شهر بروجرد با توجه به عدم حضور فریبرز محسنی عضو مستعفی، ادامه داد: این قرعه کشی بدون حضور عضو مستعفی غیر قانونی بوده و بنده آن را قبول ندارم چون عضوی که غیبت دارد نام آن نباید در قرعه کشی شرکت داده شود.

احسان دالوند دیگر عضو شورای شهر بروجرد نیز بعد از قرعه کشی و انتخاب «فریبرز محسنی» به عنوان رئیس جدید شورای شهر بروجرد به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد و با ترک وی انتخاب نایب رئیس شورای اسلامی شهر بروجرد مسکوت ماند و به جلسه دیگری موکول شد.

کد خبر 4710317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =