انتقاد از ربوی شدن بخش بزرگی از بانک‌ها

کرمان - رئیس عقیدتی سیاسی ناجا با انتقاد از اینکه امروز بخش بزرگی از بانک‌های ما ربوی شده‌اند، افزود: ما بانک اسلامی نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید علیرضا ادیانی ظهر سه‌شنبه در همایش «امر به معروف و نهی از منکر و مسئولیت اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمان» بیان داشت: باید ارزش‌های اسلامی در جامعه نهادینه شود لذا حوزه علمیه متکلف به تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی افزود: حوزه دچار غفلت اساسی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر شده که در این رابطه علمای بزرگ ما هم این امر مهم را از کتاب‌های فقهی خود کنار گذاشته‌اند که چرایی آن بماند ولی آن طور که باید به این مسئله پرداخته نشده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان اینکه اگر چیزی ضرورت پیدا کند وجود هم خواهد یافت، گفت: نیروی انتظامی مجری و ضابط اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: ایجاد این حساسیت در جامعه می‌تواند در موفقیت بسیار تأثیرگذار باشد.

ادیانی با اشاره به اینکه اسلام در معرض آسیب‌های اجتماعی از درون و بیرون است، افزود: دین به واسطه امر به معروف بر پا می‌شود لذا بخشی از دین شامل بایدها و نبایدها است.

وی یادآور شد: اسلام برای برون رفت از تهدیدهای خارجی دین، جهاد را تبیین کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: بعضی‌ها به مسئله جهاد و شهادت خیلی انتقاد کردند اما بدانید که اگر امروز آمریکایی‌ها پیغام می‌دهند به این دلیل است که روحیه جهاد و ایستادگی در برابر دشمن در کشور ما زنده است و رهبری در این امر نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز جهاد نظامی به یک فرهنگ تبدیل شده است، افزود: در حال حاضر افراد به صورت دواطلبانه برای حضور در سوریه اعلام آمادگی می‌کنند.

ادیانی با انتقاد از اینکه امروز بخش بزرگی از بانک‌های ما ربوی شده‌اند، افزود: ما بانک اسلامی نداریم.

وی از آسیب‌های اجتماعی اقتصادی و منکرات سیاسی به عنوان تهدیدهای درونی نام برد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند «جای آیات عظام مصباح یزدی و آقا شیخ محمد یزدی در خبرگان خالی است» که این مساله به معنای این است که مردم دچار آسیب سیاسی و منکر شده‌اند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از منکرات اقتصادی به عنوان پاشنه آشیل نظام نام برد و افزود: مجلس وا داده هم معلول یک منکر سیاسی به شمار می‌رود.

ادیانی از قدرت گفتمان سازی و خلق ادبیات نوین به عنوان یکی از عناصر رهبران پیشرو نام برد و افزود: مقام معظم رهبری پیش از رسیدن به رهبری به تهاجم فرهنگی اشاره کرده بودند اما برخی متوجه نمی‌شدند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ابراز داشت: اسلام برای برون رفت از منکرات سیاسی، اخلاقی و اجتماعی و نهادینه شدن ارزش‌ها در جامعه امر به معروف و نهی از منکر را تبیین کرده است.

وی افزود: همانطور که دریا مرده‌ای را در خود نگه نمی‌دارد امر به معروف هم پلیدی و زشتی را پس می‌زند و در صورت نهادینه نشدن فریضتین شاهد عقبگرد جامعه خواهیم بود.

ادیانی یادآور شد: تا به حال قسمتی از جامعه و مسئولان به این مهم توجه نکرده‌اند و باید توجه داشت که امر به معروف برای ارزشمند کردن معروف‌ها و نهی از منکر برای برای منکر کردن بدی‌ها و منکرها وجود دارند.

وی گفت: امروز ارزش‌های جامعه تغییر کرده است که مردم به شیخ محمد یزدی رأی نمی‌دهند و در عوض به یک فرد بی نام و نشان رأی می‌دهند.

ادیانی بیان کرد: مسئولان باید امر به معروف و نهی نیروهای پایین دست خود را قبول کنند به همین دلیل اولین قدم ترویج امر به معروف پذیرش این نکته است.

وی یادآور شد: لازمه تبدیل امر به معروف در نیروهای مسلح به فرهنگ این است ابتدا باید خودمان آن را بپذیرم.

ادیانی از امام حسین (ع) به عنوان بزرگ‌ترین شهید فریضتین نام برد و افزود: متأسفانه امروز فرضتین به یک واجب فراموش شده تبدیل شده است.

رئیس سازمان عقدیتی سیاسی ناجا با تاکید بر لزوم هوشیاری در زمینه تغییر فرهنگ جامعه گفت: چنانچه منکر معروف و معروف منکر شود آن گاه است که سر حسین به مسلخ می‌رود.

کد خبر 4710469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =