اثربخشی برنامه ها در فضای مجازی نیازمند همراهی بخش دولتی و خصوصی

همدان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: هم افزایی و هماهنگی بخش دولتی و بخش‌های خصوصی در توسعه و تأثیرگذاری برنامه ها در فضای مجازی نتیجه مطلوب‌تری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا احسانی ظهر سه شنبه در نخستین جلسه کارگروه استانی هماهنگی، حمایت، توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی که در استانداری همدان تشکیل شد به بیان دستورالعمل این کارگروه پرداخت و گفت: شناسایی، توانمندسازی و حمایت از ظرفیت‌های تولید، نشر محتوا و خدمات فرهنگی در فضای مجازی، نیازمند هماهنگی و هم افزایی دستگاه‌های دولتی، ظرفیت‌های خودجوش مردمی و مؤسسات بخش خصوصی است.

احسانی با تاکید بر اینکه برای تحقق این هدف کارگروه استانی هماهنگی، حمایت، توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی شکل گرفت، عنوان کرد: این کارگروه با تفاهم مشترک مرکز ملی فضای مجازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان همدان تشکیل شده و در چارچوب دستورالعمل مشخص شده فعالیت می‌کند.

هم افزایی و توسعه ظرفیت‌های استانی برای گسترش و تعمیق محتوا و خدمات فرهنگی و هنری ایرانی- اسلامی سالم، مفید و ایمن در فضای مجازی وی مأموریت این کارگروه را هم افزایی و توسعه ظرفیت‌های استانی برای گسترش و تعمیق محتوا و خدمات فرهنگی و هنری ایرانی- اسلامی سالم، مفید و ایمن در فضای مجازی دانست.

احسانی افزود: حفظ و ترویج خرده فرهنگ‌ها و آداب و رسوم بومی و منطقه‌ای، گسترش سبک زندگی اسلامی- ایرانی در فضای مجازی و پیشگیری از بروز یا گسترش آسیب‌های اجتماعی از اهداف اصلی تشکیل این کارگروه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان رشد مصرف کالاهای فرهنگی ایرانی- اسلامی در فضای مجازی و تقویت بنیان خانواده و بهبود نظم و ارتباطات اجتماعی را از دیگر اهدافی برشمرد که این کارگروه در راستای رسیدن به اهداف آن تلاش می‌کند.

احسانی با بیان اینکه کارگروه استانی هماهنگی، حمایت، توسعه محتوا و خدمات فرهنگی فضای مجازی برای رسیدن به اهداف مشخص شده وظایفی هم بر عهده دارد؛ اظهار کرد: بسترسازی و برنامه ریزی برای گسترش کسب و کارهای نوپای استان در فضای مجازی و توسعه زیست بوم محتوا و خدمات فرهنگی هنری، تسهیل بهره برداری از امکانات استانی در راستای حمایت از تولید و نشر محتوا و خدمات بومی، رفع موانع اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی، فرهنگ سازی و ارتقا سواد فضای مجازی، گسترش کمی و کیفی محتوا و خدمات فضای مجازی و تسهیل در ایجاد مراکز شتاب دهنده فرهنگی دیجیتال و فعال سازی تشکل‌ها و اتحادیه‌های فعالان فضای مجازی وظایف اصلی این کارگروه هستند.

لزوم برنامه ریزی برای مدیریت فضای مجازی

احسانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: زمانی ما در حوزه‌های مختلف آسیب پذیر محسوب می‌شویم که برنامه‌ای برای آن نداشته باشیم.

وی افزود: هم افزایی و هماهنگی بین بخش دولتی و بخش‌های خصوصی می‌تواند در زمینه توسعه و تأثیرگذاری در فضای مجازی، نتیجه مطلوب‌تری داشته باشد.

راهپیمایی اربعین و عزاداری سیدالشهدا (ع) یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه جای خالی این کارگروه در استان احساس همدان می‌شد و تشکیل آن می‌تواند در راستای ساماندهی فعالیت‌های فضای مجازی مؤثر باشد، گفت: راهپیمایی اربعین و عزاداری سیدالشهدا (ع) یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه ما بالاترین مکتبی را داریم که نسخه‌های خاص خود را برای همه زمان‌ها ارائه می‌دهد و فرهنگ مناسبی برای استفاده از فضای مجازی داریم؛ گفت: نباید با مانع تراشی از هیچ پیشرفت علمی و توسعه جلوگیری کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه ما باید توان استفاده از بهترین ظرفیت‌های فضای مجازی را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: فضای مجازی می‌تواند یکی از بسترهای اصلی و تأثیرگذار در راستای معرفی و توسعه فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و خرده فرهنگ‌ها باشد.

آزادبخت خاطرنشان کرد: این کارگروه باید به صورت علمی به بررسی نقاط ضعف و قوت کارکرد فضای مجازی در استان همدان بپردازد.

کد خبر 4710567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =