انتخابات هیات رئیسه و روسای کمیسیون های شورای شهر اراک برگزار شد

اراک- انتخابات هیات رئیسه و روسای کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی دوره پنجم شهر اراک، در آغاز سومین سال فعالیت این شورا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یکصد و بیست و هفتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی اراک عصر روز سه شنبه در سالن جلسات شورا با هدف انتخاب هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های هفتگانه برای سال سوم برگزار شد.

براساس رأی گیری در این جلسه، محمد حسین فدایی با ۱۱ رأی به عنوان رئیس شورای اسلامی اراک برای سال سوم فعالیت این شورا انتخاب شد و مرتضی سورانه با ۱۰ رأی نایب رئیس شد.

براساس این گزارش، سه تن از اعضای شورا به نام‌های علیرضا مرادی، علی جعفر محصولی و آجرلو جلسه را ترک و عنوان کردند این انتخابات بیشتر جنبه انتصاب داشته تا اینکه انتخابات باشد و پادرمیانی برای برگشت آنها مؤثر واقع نشد.

پس از این اتفاق، با ادامه رأی گیری به صورت ۸ نفره، طوفان محمدی تنها کاندیدای دبیری شورا با ۸ رأی به عنوان دبیر انتخاب و ایرج رضایی تنها کاندیدای خزانه داری شورا با هشت رأی به عنوان خزانه دار انتخاب شد.

همچنین کاوه فلک افلاکی با هشت رأی به عنوان سخنگوی شورای اسلامی اراک انتخاب شد. وی سال اول و دوم رئیس شورا بود.

پس از انتخاب هیأت رئیسه، رأی گیری برای انتخاب رؤسای کمیسیون‌ها آغاز شد و فرزانه رحمتی به عنوان رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست با شش رأی از هشت رأی مأخوذه انتخاب شد.

مرتضی سورانه نیز به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی و اجتماعی با هشت رأی از هشت رأی مأخوذه انتخاب شد. ایرج رضایی هم به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی با هشت رأی از هشت رأی مأخوذه انتخاب شد.

براساس این گزارش، طوفان محمدی به عنوان کمیسیون فنی، عمران و ترافیک شورای شهر اراک با کسب ۷ رأی از هشت رأی مأخوذه انتخاب و پیمان رشیدی به عنوان رئیس کمیته نظارت و پیگیری مصوبات شورای اسلامی با هشت رأی از هشت رأی مأخوذه انتخاب شد.

همچنین انتخاب نمایندگان در سازمان‌های تابعه به وقت دیگر موکول شد.

رئیس جدید شورای اسلامی شهر اراک نیز گفت: اگر چه کمیسیون‌ها به هفت کمیسیون افزایش یافته و مورد تصویب شورا قرار گرفته، لکن برای تصویب نهایی به دستگاه بالاتر ارجاع شده است. در جلسات بعدی برای تعیین رؤسای دو کمیسیون اضافه شده رأی گیری خواهد شد.

گفتنی است این انتخابات با حضور نصیری، معاون سیاسی فرماندار اراک برگزار شد.

کد خبر 4710704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =