افتتاح ۳ سایت پرورش میگو با ظرفیت تولید سالانه ۳۹۰۰ تن در قشم

قشم - با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، از فاز نخست سه طرح پرورش میگو با ظرفیت تولید سالانه ۳۹۰۰ تن میگو در جزیره قشم بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کیهان عباسیان ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این سه طرح پرورش میگو در مجموع در زمین‌هایی به مساحت ۴۷۴ هکتار واقع در روستاهای نقاشه، کانی و دوستکو فعالیت خود را در زمینه پرورش میگو شروع کردند.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برای اجرای فاز نخست این سه طرح در مجموع معادل ۷۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته و برای ۲۲۳ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

به گفته وی شرکتی خصوصی با سرمایه‌ای بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار واقع در روستای نقاشه جزیره قشم به بهره برداری رسید که با ۲۸ استخر به پرورش میگو به شیوه متراکم با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰۰ تن میگو فعالیت خود را آغاز کرده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: شروع فعالیت این شرکت خصوصی در زمینه پرورش میگو از سال ۹۷ بوده و با بهره برداری فاز نخست این مجموعه زمینه اشتغال برای ۸۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

عباسیان تشریح کرد: سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۵۰ تن میگو در هر استخر دیگر پروژه‌ای بود که در روستای کانی جزیره قشم به بهره برداری رسید.

به گفته معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم این شرکت با حمایت منطقه آزاد قشم موفق به احداث ۱۰ استخر پرورش میگو به شیوه متراکم در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار شده و با آغاز بهره برداری آن برای ۳۰ نفر اشتغالزایی صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: سومین طرح پرورش میگو به شیوه متراکم بود که با اشتغالزایی برای ۱۱۳ نفر به بهره برداری رسید. این شرکت با ظرفیت تولید ۲۰۰۰ تن میگو در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار واقع در روستای دوستکو جزیره قشم فعالیت خود را آغاز کرد و برای بهره برداری فاز اول طرح پرورش میگو شرکت سوم بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

عباسیان در این مراسم با اشاره به گسترش پرورش میگو به شیوه متراکم در قشم، گفت: کاهش زمان تولید، افزایش بهره وری تولید در واحد سطح، افزایش دورهای پرورشی در طی سال و بهتر شدن ضریب تبدیل غذایی از مهمترین مزیت‌های پرورش میگو به شیوه متراکم است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: استفاده از روش پرورش متراکم با رعایت ایمنی و انجام کنترل‌های لازم باعث افزایش تولید میگو خواهد شد و جزیره قشم در این زمینه یکی از قطب‌های پیشرو در کشور به حساب می‌آید.

وی گفت: قشم قطب تولید و پرورش میگو در کشور است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بخشی از میگوهای پرورشی این جزیره به سایر کشورها صادر می‌شود.

کد خبر 4710957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =