سند تحول بدنبال تربیت انسانهایی متعهد و اندیشمند است

قزوین- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در سند تحول بنیادین هدف ما رهنمون کردن دانش آموزان به حیات طیبه است تا پس از تحصیل در مسیر یک زندگی پاک قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه تبیین سند تحول بنیادین که با حضور مددی مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین و فرهنگیان و معلمان ناحیه یک آموزش و پرورش روز چهارشنبه در سالن تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

خیرالله رحمانی در این نشست اظهار داشت: آنچه داریم مرهون خون شهداست و ۳ هزار شهید استان رسالت ما را سنگین می‌کند و امروز ما باید قدردان خانواده شهدا باشیم و در ادامه راه بتوانیم از ارزش‌ها صیانت کنیم.

وی اضافه کرد: در این ایام عزاداری علاوه بر اینکه سوگواری می‌کنیم باید به فلسفه قیام حضرت توجه کرده و در عرصه مدیریت آن را جاری کنیم.

رحمانی تصریح کرد: در ماه محرم باید به عمق فرهنگ عاشورا توجه و در آن تفکر کنیم و اگر در محرم عزاداری می‌کنیم الگوی مدیریتی را جدی بگیریم.

وی گفت: لازم است جلوه‌های مدیریتی امام حسین (ع) را الگو قرار دهیم که برنامه ریزی دقیق، انتخاب درست زمان و گزینش انسان‌های مؤمن از دیگر ویژگی‌هایی است که ما هم باید تیم مدیریتی قوی انتخاب کنیم زیرا امروز به مدیر مؤمن و معتقد نیاز داریم تا کارها را بدرستی پیش ببرند و ما هم باید تلاش کنیم در انتخاب تیم مدیریتی خود مرام حسین را پیشه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: سازماندهی درست حضرت سالار شهیدان می‌تواند الگوی مدیران آموزش و پرورش باشد زیرا مدیر معتقد و مقید می‌تواند الگوی دیگران باشد و بتوانیم بر اساس مأموریت خود افرادی در تراز جمهوری اسلامی و حیات طیبه برسانیم و در شش ساحت دانش آموزان را تربیت کنیم.

وی اضافه کرد: توجه به تربیت زیستی، هنری، علمی، حرفه‌ای، اقتصادی، دینی، اخلاقی دانش آموز توجه شود اما در برخی مدارس هنوز نگاه تک ساحتی به تعلیم و تربیت دارند و اگر مدرسه تمام ساحتی داشته باشیم مشکلات را حل کنیم.

رحمانی اظهار داشت: ۲۵۰ هزار دانش آموز داریم در استان و در ناحیه یک بیش از ۷۵ هزار دانش آموز داریم و والدین منتظر برنامه ریزی برای تربیت دینی اخلاقی علمی فرزندان خود هستند و از معلمان انتظار داریم فقط به ساعت اداری توجه نکنند بلکه از همه توان و ظرفیت خود برای تربیت استفاده کنند.

وی بیان کرد: در سند تحول بنیادین هدف ما رهنمون کردن دانش آموزان به حیات طیبه است تا پس از تحصیل در مسیر یک زندگی پاک قرار بگیرند لذا برای اجرایی شدن باید به الزامات آن توجه و از همه ظرفیت‌های دولتی و بخش خصوصی و مشارکتی استفاده کنیم.


رحمانی اظهار داشت: برای فردای جامعه به انسان مؤمن و عالم نیاز داریم و تلاش می‌کنیم با سند تحول بنیادین تربیت در ساحت شش گانه را مهیا کنیم و تمرین زندگی را اهمیت دهیم.

وی یادآور شد: لازم است تا فضای بازی و سرگرمی و زندگی را به فرزندانمان آموزش دهیم و آموختن برای بهتر زیستن را یاد دهیم زیرا بسیاری از آموخته‌ها در مدارس در زندگی بکار گرفته نمی‌شود در حالی که مدرسه ما باید مدرسه تمرین زندگی باشد.
 

کد خبر 4710987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =