۲۴۰ عنوان برنامه برای اجرای سند تحول در قزوین تعریف شده است

قزوین- مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین گفت: با تعریف ۲۴۰ عنوان برنامه در معاونت ها و بخش های مختلف آموزش و پرورش ناحیه یک برای اجرای سند تحول بنیادین در مدارس آمادگی داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، شمس اله غلامی ظهر چهارشنبه در جلسه تبیین سند تحول بنیادین که با حضور رضا مددی مشاور وزیر آموزش و پرورش، خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از معلمان و فرهنگیان ناحیه یک در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت: اگر بخواهیم به تعالی برسیم و آموزش و پرورش ما دارای نقشه راهی باشد که هم منابع و هم انتظارات و نیازهادر آن دیده شود باید سند تحول را اجرایی کنیم.

وی بیان کرد: برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در استان قزوین در ۲۴۰ عنوان برنامه تعریف شده که برنامه سالانه استان در ۲۰۸ عنوان برنامه عملیاتی خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین یادآور شد: فلسفه آموزش و پرورش روشن و واضح است و برای پیاده شدن اهداف متعالی خود نیازمند نقشه راه بر اساس مستندات علمی و کاربردی هستیم که در آن منابع و امکانات لازم دیده شده باشد.

غلامی تصریح کرد: سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش مبتنی بر آرمان‌های بلند نظام اسلامی و تاکید بر رهنمودهای مقام معظم رهبری است و اجرای آن می‌تواند به بسیاری از نیازها پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: برای اجرای این سند در حوزه معاونت آموزش ابتدایی ۱۵ برنامه، حوزه ریاست ۴۰ برنامه، آموزش متوسطه ۲۳ برنامه، معاونت پرورشی و فرهنگی ۳۸ برنامه، معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی ۱۹ برنامه، حوزه تربیت بدنی و سلامت ۲۰ برنامه، معاونت پشتیبانی ۶ برنامه و سوادآموزی ۳ برنامه تعریف شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بیان کرد: همچنین با تشکیل میز دوره‌های تحصیلی به جای رویکرد معاونتی، ۴ میز دوره‌های تحصیلی تشکیل شده و برنامه سالانه ناحیه یک دارای ۱۶۲ عنوان برنامه به تفکیک معاونت هاست که باید در میز دوره‌های تخصصی بررسی و مصوب شود.

وی اظهار داشت: پس از بررسی و تصویب چشم اندازها، برنامه عمل مدارس و انتظارات ناحیه از مدارس در اجرای برنامه‌ها در میزهای تخصصی تحصیلی مصوب شده و برای اجرا به مدارس ابلاغ می‌شود.

کد خبر 4711473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =