امروز اصلاح نظام اداری به یک الزام تبدیل شده است

تهران- رئیس سازمان اداری واستخدامی کشور بااشاره به اینکه اگرهزینه‌های دولت بااین روند پیش برودهمه درآمدها باید صرف هزینه های جاری شود گفت: امروز اصلاح نظام اداری به یک الزام تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری عصر چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان تهران که با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: سالگرد شهادت شهید رجایی و با هنر رئیس جمهور و نخست وزیر شهید کشور، انگیزه‌ای است برای مرور مجدد برای دولتمردان جهت مدیریت و بهره مندی از آنچه که این دولتمرد را بین کارگزاران نظام شاخص کرده است.

انصاری افزود: شهادت افتخار بزرگی است و برای شاخص شدن دلیل بزرگی به حساب می‌آید ولی شهیدان رجایی و باهنر و بهشتی و سایر شهیدان دولتمرد در نظام جمهوری اسلامی غیر از شهادت ویژگی‌های فردی و عملکردی و مشی رفتاری‌هایشان تفاوت‌هایی را با نسل‌های بعدی داشته‌اند و مرور آنها در هفته دولت برای مردم بسیار لازم است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اکنون ۴۰ سال است که در نظام اداری مشغول به کار هستیم و قطعاً دچار انحرافاتی نیز می‌باشیم گفت: اگر امروز این انحرافات را نپذیریم شاید به راحتی نتوانیم اصلاح کنیم و به خطاها پی ببریم.

وی در ادامه با بیان اینکه اصلاح نظام اداری امروز برای ما یک انتخاب نیست بلکه یک الزام است عنوان داشت: ما در حال حاضر محکوم به اصلاح نظام اداری هستیم چرا که هزینه‌های دولت به گونه‌ای پیش رفته است که اگر به همین روند ادامه دهیم شاید در طول ۴ سال آینده تمام درآمدهای کشور را باید صرف هزینه‌های نظام جاری کنیم در نتیجه برای این که بتوانیم برای توسعه نیز برنامه‌هایی را داشته باشیم ناچار هستیم که به سمت کاستن هزینه‌های دولت پیش برویم و برای این کاهش هزینه‌ها باید به سمت چابک سازی و کوچک سازی دولت و بهره وری دستگاه‌های دولتی و توسعه دولت الکترونیک که نیازمند به کار گیری انبوهی از نیروی انسانی نباشیم برویم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: باید کشور را به سمتی ببریم که بتوانیم فرآیند ارائه خدمات به مردم را ارزان‌تر کنیم و در نتیجه ان چه که به عنوان اصلاح نظام اداری دنبال می‌شود صرفاً از این باب نیست که در نظام اداری ما اشکالاتی دارد و به دنبال رفع این اشکالات باشیم بلکه این نظام اداری قابل تداوم نیست و باید به دنبال تغییرات اساسی باشیم و مجموعه برنامه‌های ده گانه را پیاده کنیم لذا ما باید نظام اداری کم هزینه داشته باشیم و منابع ملی را صرف ارائه خدمات با کیفیت تر و ایجاد زیر ساخت‌های توسعه‌ای کشور کنیم.

انصاری گفت: استان تهران باید در واقع از ۳ وجه مورد توجه باشد اول اینکه ما در استان تهران در حال خدمات دادن به جمعیت قابل توجهی حدود ۱۸ درصد جمعیت کشور هستیم که در حال خدمت گرفتن هستند و کمتر استانی با این حجم خدمات گیرنده مواجه است که این یک ویژگی است که کار دستگاه‌های اجرایی را متفاوت‌تر از سایر استان‌ها می‌کند.

وی نکته دوم را ویژگی خدماتی دانست و اذعان داشت: خدماتی که در این استان ارائه می‌شود و این خدمات برتر هستند و باید اطلاع رسانی کنیم که خدمات برتر فقط در تهران نیست و دستگاه‌های اجرایی تهران به بخش قابل توجهی از جمعیت سایر استان‌ها خدماتی می‌دهند که در استان‌های دیگر این خدمات وجود ندارد و نکته سوم نیز این است که ما در واقع در استان تهران نوعی الگوسازی برای دیگر استان‌ها می‌کنیم و همه این نکات سبب می‌شود بحث اصلاح نظام اداری اهمیت مضاعف پیدا کند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به این اصلاحات باید نگاه ویژه ای به دستگاه‌های خدمت رسان داشته باشیم و همه هدف ما از این اصلاحات افزایش رضایت مندی مردم و افزایش سرمایه اجتماعی است.

کد خبر 4711488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =