ابلاغ آیین‌نامه جذب عضو هیئت علمی پژوهشی و فناور دانشگاه آزاد

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ آیین‌نامه جذب عضو هیئت علمی پژوهشی و فناور دانشگاه آزاد در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، بابک نگاهداری با بیان اینکه آیین نامه جذب و نحوه فعالیت اعضای هیئت علمی پژوهشی و فناور تدوین شده است، گفت: به منظور افزایش کیفیت فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از طریق ایجاد انسجام در انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی هدفمند و مساله محور و همچنین به منظور بهبود جایگاه پژوهش و فناوری این دانشگاه، به زودی آیین‌نامه جذب عضو هیئت علمی پژوهشی و فناور ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: ظرفیت سازی و حمایت از نیروی انسانی متخصص در جهت کار آفرینی در حوزه پژوهش و فناوری، تامین، تولید و توزیع کارآمد منابع مالی در حوزه پژوهش از دیگر اهداف تدوین این آیین نامه است.

نگاهداری خاطرنشان کرد: عضو هیئت علمی پژوهشی فردی است که بتواند منابع مالی پژوهشی از سازمانها، موسسات و شرکت های خارج دانشگاه اخذ و در راستای رفع نیاز آن ها تحقیق کند از طرفی توانمندی انجام امور پژوهشی مرتبط در قالب طرح های تحقیقاتی و پایان نامه‌های دانشجویی تحصیلات تکمیلی را داشته باشد و بتواند نتایج تحقیقات خود را در قالب مقالات معتبر علمی ارائه دهد.

وی با بیان اینکه عضو هیئت علمی فناور فرد نوآوری است که نتایج تحقیقات را در قالب اختراع یا محصول به مرحله تولید انبوه رسانده و در سراهای نوآوری دانشگاه مشغول به فعالیت است، گفت: مهمترین شرط جذب هیئت علمی پژوهشی توسط واحدهای پژوهشی دانشگاه و هیئت علمی فناور توسط سراهای نوآوری میزان و جهت مثبت عملکرد این مراکز است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: حقوق و دستمزد و سایر مزایای افراد جذب شده موردنظر این بخشنامه مانند اعضای هیئت علمی آموزشی واحدها و بر اساس ضوابط و آیین‌نامه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه محاسبه و از محل درآمدهای واحد پژوهشی یا سرای نوآوری پرداخت خواهد شد.

کد خبر 4711500

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =