اسکن قریب ۹۶۰ هزار پرونده‌های ثبتی در استان کرمان

کرمان - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از اسکن قریب ۹۶۰ هزار پرونده ثبتی در سطح استان کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان؛ رضا طالبی زاده در حاشیه سفر به شهرستان بافت، در جلسه‌ای که با حضور فرماندار و رؤسای ادارات متولی امر زمین و مسکن این شهرستان برگزار شد؛ ضمن تاکید بر مزایای سامانه آرشیو الکترونیک اوراق ثبتی از اسکن قریب ۹۶۰ هزار پرونده ثبتی مشتمل بر ۲۲ میلیون و ۷۵۷ هزار برگ در سطح استان خبر داد.

وی افزود: تعداد ۴۷ هزار و ۲۶۶ پرونده ثبتی شهرستان بافت اسکن و برای بارگذاری به سازمان ارسال شده‌اند که پس از بارگذاری در سیستم آرشیو الکترونیک، گردش فیزیک پرونده‌های ثبتی شهرستان بافت حذف و تمام فرایندهای ثبتی به صورت مکانیزه انجام خواهد شد.

وی تسریع در پاسخ به استعلامات و کوتاه شدن زمان فرآیندهای ثبتی را مهمترین دستاورد اسکن بیش از ۹۱۹ هزار اوراق موجود در پرونده‌های ثبتی شهرستان بافت دانست و اظهار کرد: حذف گردش فیزیک پرونده‌های ثبتی و استفاده از نسخه الکترونیک باعث کاهش میزان سرقت پرونده‌ها و جعل اوراق ثبتی می‌شود.

طالبی زاده ضمن تاکید بر اسکن به موقع و به روز اوراق جدید پرونده‌های ثبتی و بارگذاری آنان در سامانه آرشیو الکترونیک گفت: در صورت بروز هر گونه اخلال در روند به روزرسانی پرونده‌های ثبتی اسکن شده، کل سیستم آرشیو الکترونیک دچار مشکل می‌شود و از این‌رو باید اوراق اضافه شده به پرونده ثبتی در همان روز اسکن و در سامانه بارگذاری شوند.

در ادامه این دیدار فرماندار و رؤسای ادارات متولی امر زمین و مسکن به بیان مشکلات موجود از جمله مشکل اسناد مالکیت اراضی روستایی و نیز مشکلات موجود در تداخل پلاک‌های ثبتی پرداختند و مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ضمن پاسخ به موارد و مشکلات مطروحه و ارائه راهکار قانونی گفت: در مواردی که مشکلات ثبتی در شهرستان قابل حل و فصل نیست باید مشکلات به مرکز استان ارجاع شوند تا در جلسه تخصصی با حضور کارشناسان فنی ادارات کل متولی امر زمین و مسکن مطرح و برای حل این قبیل مشکلات چاره اندیشی شود.

پیش از این جلسه مدیر کل ثبت اسناد و ملاک استان کرمان ضمن بازدید از واحد ثبتی بافت، در جلسه‌ای که با حضور کارکنان اداره ثبت شهرستان بافت برگزار شد در جریان روند خدمت رسانی این واحد ثبتی قرار گرفت و دستورات لازم را برای حل مشکلات و خدمت رسانی بهتر به مردم صادر کرد.

کد خبر 4711632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =