دستاوردهای سفر رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه به کرمان تشریح شد

کرمان - استاندار کرمان دستاوردهای سفر رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به استان کرمان را تشریح کرد.

محمدجواد فدایی در گفتگو با با خبرنگار مهر با اشاره به جمع بندی سفر رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به استان کرمان گفت: در سفر یک روزه حجت الاسلام خاموشی از یکسری از کاروان سراها بازدید داشتیم که برخی از آنها کاملاً وقفی و یا بخشی از آنها وقفی است که برای بازسازی، مرمت و استفاده اقتصادی از آنها نیازمند هماهنگی با اوقاف داشتیم.

وی ادامه داد: قرار بر این شد که برای هر یک از این کاروان سراها اداره میراث فرهنگی طرح توجیهی و سرمایه گذاری که می‌خواهد فعالیت کند به اوقاف معرفی کند و اداره اوقاف ظرف ۱۰ روز بررسی کند و به استانداری اطلاع بدهند لذا امیدواریم این مشارکت هرچه زودتر انجام شود و این آثار فرهنگی در یک زمان معقولی بازسازی شوند.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که مجموع آثار فرهنگی وقفی استان کرمان حدود ۴۳ اثر است، اظهار داشت: یکی از درخواست‌هایی که ما از سازمان اوقاف و امور خیریه داشتیم که در زمینه انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کنند منتها چون جزئیات آن مشخص نبود قرار شد ظرف مدت یک ماه یک هیئتی متشکل از اتاق بازرگانی و اوقاف با مشارکت کنند تا چگونگی همکاری اوقاف مشخص شود.

وی با اشاره به بحث مدیریت و توسعه باغ فتح آباد، افزود: قرار براین شد این باغ به مدت سه سال به بخش خصوصی واگذار شود و همچنین مقرر شد که ۲۰۰ میلیون تومان از اعتبارات دولتی برای مرمت این باغ کمک کنیم و بخش خصوصی برای نگهداری و توسعه آن از تسهیلات گردشگری استفاده کند.

فدایی تصریح کرد: مقرر شد که در ۹ مورد از موقوفات استان کرمان فعالیت‌های کشاورزی، شیلات و دامداری انجام شود که یکی از این موارد مربوط به پنج هزار رأس دام است که قرار شد ظرف دو هفته آینده برنامه به بهره برداری رسیده این ۹ موقوفه را به استانداری اعلام کنند.

کد خبر 4711647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =