طرح موضوعات قومیتی در بحث واگذاری ایرتور جهت منحرف کردن اذهان است

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: بحث ها در مورد واگذاری شرکت ایران ایرتور به خریدار تبریزی یا مشهدی، جهت منحرف کردن ذهن مردم از فساد است، در حالی که اصل واگذاری این شرکت غیر قانونی است.

حجت الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار مهر اصل موضوع واگذاری شرکت ایران ایرتور را غیرقانونی خواند و گفت: یکی از مطالبات جدی مردم در اقصی نقاط کشور مبارزه با فساد سازمان یافته است که موجب تضییع حقوق بیت المال می‌شود.

پژمانفر افزود: باید تلاش کنیم با شناسایی فسادهای صورت گرفته جلوی فساد را بگیریم و در دام فریب‌های کسانی که در مسیر جریان فساد، تلاش می‌کنند افراد را به دام فساد بیندازند نیفتیم.

نماینده مردم مشهد هدف از مطرح کردن موضوعات قومیتی را منحرف کردن افکار عمومی از پیگیری فسادهای سازمان یافته ذکر کرد و ادامه داد: این حرف‌ها کاملاً موضوعات انحرافی است که می‌گویند "پژمانفر به دنبال این است که موقعیتی را از تبریز به مشهد منتقل کند" متاسفانه حرف‌های این چنینی در فضای نامناسب مطرح می‌شود. موضوعی که مطرح می‌شود یک بازی کاملاً طراحی شده است برای اینکه ذهن‌ها را از موضوع اصلی منحرف کنند که اصل این قضیه آیا فساد است یا فساد نیست.

وی با تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد گفت: ما همه باید در مقابل فساد مبارزه کنیم. فساد در هر جایی که باشد باید باهم هم قسم شده و جلوی آن را بگیریم، این فساد فرقی نمی‌کند در مشهد یا تهران باشد.

نماینده مردم مشهد بیان کرد: این شرکت در هر کدام از شهرهای کشور که باشد ما به آن احترام می‌گذاریم تا وظیفه خودش را درست انجام دهد و ما نیز وظیفه داریم از آن حمایت کنیم.

وی با تکذیب سخنان مطرح شده درباره خود خاطرنشان کرد: من این موضوع را شدیداً تکذیب می‌کنم و آماده‌ام این موضوع را در یک فضای رسانه‌ای و در حضور نمایندگان رسانه‌ها مطرح کنیم و افراد مدافع این واگذاری ادله خودشان را مطرح کنند، تهمت‌هایی که می‌زنند را بررسی کنیم که این موضوع یک واقعیت است یا یک تهمت.

پژمانفر در پاسخ به این سوال که آیا خریدار قبلی این شرکت مشهدی بوده است یا خیر گفت: این شرکت در ابتدا اصالتاً یک شرکت دولتی بود و بر اساس اصل ۴۴ قانونی اساسی به شرکت "هسایار" که متعلق به بازنشستگان نیروهای مسلح در کل کشور بود واگذار شد، برای مرحله دوم به وزارت دفاع و در مرحله سوم به آقای مجید شکاری بیرق واگذار شده است و اساساً بحثی از مشهد در آن نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: علت اینکه این شرکت بعد از تهران در مشهد ساختمان و دفتر بزرگ و مفصلی دارد این است که بعد از تهران هیچ شهری به اندازه مشهد پرواز ندارد و شرکت‌ها نیز به دنبال چنین ظرفیت‌هایی هستند. وجود ساختمان و دفتر در مشهد به معنای این نیست که این شرکت مال مشهد است.

وی با اشاره به نامه‌ای که به وزیر وقت اقتصاد نوشته است خاطرنشان کرد: نامه‌ای که به آقای طیب نیا نوشته و موضوع خرید را مطرح کرده‌ام پیشنهادی بوده است که از سوی یکی از مجموعه‌هایی که متعلق به تعاونی خود کارکنان شرکت " ایران ایر تور " بود، به عنوان کسانی که در خصوصی سازی پیگیر خرید بودند مطرح کرده‌ام. در این نامه توضیح داده و مستندات آنها را پاسخ می‌دهم تا این عزیزان بی مورد قضاوت نکرده و خودشان را آلوده صحبت‌های بی مورد نکنند که "پژمانفر به دنبال این بود که این شرکت را برای مشهدی‌ها بخرد"، این صحبت‌ها تهمت است و اگر لازم باشد مستندات را ارائه می‌دهم.

پژمانفر تاکید کرد: با این حرف‌ها می‌خواهند ذهن‌ها از اصل موضوع غافل شود، اصل موضوع این است که آیا در واگذاری این شرکت فساد صورت گرفته است یا خیر؟ آیا واگذاری قانونی است یا خیر؟
حرف من این است که واگذاری غیر قانونی بوده و مستندات آن را ارائه می‌دهم، اگر هم قانونی است همه ما باید در مقابل آن تسلیم باشیم.

نماینده مردم مشهد تصریح کرد: اینکه می‌گویند" پژمانفر می‌خواهد حقوق مردم تبریز را ضایع کند" همه اینها هدف جریان فسادی است که می‌خواهد مردم را منحرف کند. من از افرادی که از این واگذاری دفاع می‌کنند می‌خواهم به سوال من پاسخ دهند آیا این واگذاری قانونی است یا غیر قانونی؟

وی با بیان اینکه تفاوتی بین مردم مشهد و تبریز وجود ندارد افزود: اعتقاد ما بر این است که بین مردم ایران چه مشهدی باشد یا تبریزی هیچ تفاوتی وجود ندارد، مخصوصاً مردم آذربایجان که من از اراتمندان آنها هستم چراکه مردم آذربایجان هم قبل از انقلاب، هم در پیروزی انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس زبانزد خاص و عام بوده و از خودگذشتگی زیادی به خرج داده‌اند. من همیشه در مشهد در هیئت‌های عزاداری آنان شرکت می‌کنم.

کد خبر 4711650

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =